kapat ikonu

Büyük marketlerde tanzim satışları başladı

Marketlerde tanzim satışları resmen başladı. Buna göre, 5 büyük ulusal markette patates ve soğanın fiyatı kilosu 2 liradan satışa sunuluyor.

Tanzim satışı marketlerde resmen başladı. Kooperatiflerden sağlanan ürünlerle 5 büyük ulusal markette patates ve soğanın fiyatı kilosu 2 liradan satışa sunuluyor.

Halka ucuz veya makul fiyatlı sebze sağlamada yeniden hatırlanan kooperatif sistemi devreye girdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, tanzim ürünlerinin marketlere satışına başladıklarını açıkladı..

Poyraz, "Bu konuda talep marketlerden geldi" dedi. Uygulamanın fiyatlar ve aracılık sistemi üzerinde sağlayacağı katkılara işaret eden Poyraz, "Fiyatların artmasında en büyük etken olan aracılık sisteminin fiyatlar üzerindeki negatif etkisini azaltmayı hedefliyoruz. İlk etapta lojistiği kolay olan patates ve soğanı marketlere sunuyoruz" diye konuştu.

Poyraz, talep eden marketlere patates ve soğanı tanzim satış fiyatı olan 2 liradan satacaklarını söyledi.

Poyraz, ulusal marketlere rakip olmayacak şekilde tarım kredi'nin satış mağazalarının sayısını da artırabileceklerini bildirdi.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol