kapat ikonu

Bursa'da imal edilen peştamal 40 ülkeye gönderiliyor

Babasından devraldığı iş yerinde yaklaşık 30 yıldır peştamal satan Levent Aldemir, Almanya, Kanada, Avustralya ve Hollanda’nın da aralarında bulunduğu 40 ülkeye bu ürünü gönderiyor.

Bursa'da yaşayan 53 yaşındaki Levent Aldemir, kara tezgâhlarda elde ettiği farklı peştamal ürünlerini 40 ülkeye satıyor.
 
Babası tarafından 1965 yılında açılan havlu dükkânında küçüklüğünden beri çalışmaya başlayan Aldemir, 1987'de üniversiteyi bitirir bitirmez tüm işleri devraldı.
 
Aldemir, ABD'den gelen 2 yabancı müşterisinin havlu yerine peştamal talep etmesi üzerine bu ürüne yöneldi, ilk başta Bursa'da ardından da farklı kentlerde kurulu kara tezgâhlarda yüzde 100 pamuklu peştamal ürettirmek için harekete geçti.
 
Farklı tasarımlar ile peştamal kumaşından bornoz, plaj ve sahillerde kadınların giyebileceği ürünler elde eden Aldemir, bunları başta Almanya, Kanada, Avustralya, Hollanda, İngiltere'nin de aralarında bulunduğu 40 ülkeye ihracata gönderiyor.
 
Bursa'da imal edilen peştamal 40 ülkeye gönderiliyor-1
 
YABANCILAR SADE ÜRÜNLERİ TERCİH EDİYOR
 
Aldemir, Avrupa'daki müşterilerine talep etmeleri hâlinde 24 saat içinde ürünlerin sevkiyatını yapabildiklerini söyleyerek, yabancı müşterilerinin daha çok sade ürünleri talep ettiklerini anlattı. Yabancıların, el dokuması, yüzde 100 pamuklu ürünlerin çok aldığını ve düz, çizgisi az renkleri daha çok tercih ettiğini ifade eden Aldemir, onlara her sattığı ürünlerde kendilerine memnuniyetlerini bildirdiklerini kaydederek, bu çerçevede daha çok çalıştıklarını aktardı.
 
SUUDİ ARABİSTAN VE KUVEYT’İN ELİT KESİMİNE DE HİZMET VERİLİYOR
 
Aldemir, Avustralya'dan çok müşterileri olduğunu ileri sürerek, Dubai'de de bir müşterisi olduğunu, orada daha çok 7 yıldızlı otellerin giriş mağazalarındaki butik dükkânların ürünlerini kendisinden temin ettiğini söyledi. Suudi Arabistan ve Kuveyt'in elit bir kesimine de hizmet verdiklerine işaret eden Aldemir, Kuveyt'ten Bursa'ya gelenlerin kendilerine adres odaklı gelip ürünleri kendilerine, dostlarına ve akrabalarına aldıklarını ve gayet de memnun kaldıklarını ifade etti.
 
DOĞRU BİR PEŞTAMAL BORNOZU EN İYİ BİR HAVLU BORNOZDAN 10 MİSLİ FAZLA SU ÇEKER
 
Aldemir, ürünlerinin içinde çok güzel bornozlar olduğunu dile getirerek, doğru bir peştamal bornozun en iyi bir havlu bornozdan 10 misli fazla su çektiğini ileri sürdü. Türkiye'de tekstil duayenlerinin bile kendisinden ürün aldıklarını savunan Aldemir, insanların banyodan sonra üstüne hafif, suyu çeken ve keyif veren ürün istediğini anlatarak, ürünlerinin suyu iki dakikada kuruttuğunu belirtti.
 
Peştamal bornozun yer kaplamadığı için yolculuk yapan insanların bavullarında da yer tutmayacağını ve kolaylık sağlayacağını kaydeden Aldemir, plajlarda, sahillerde insanların kullanabileceği ürünlerin de stoklarında bulunduğunu açıkladı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol