kapat ikonu

Bursa’da ekmeğe yapılan zammın geri alınması sevindirdi

Eylül ayı başında Bursa’da ekmeğe yapılan zammın geri alınması tüketicileri sevindirdi.

Bursa’da eylül ayı başı itibarıyla 250 gram ekmek fiyatları 1,25 kuruştan 1 lira 50 kuruşa yükseltilmişti. Valilik ekmeğe yapılan zammın geri çekildiğini açıkladı, tüketiciler ise ekmeğe yapılan zammın iptal edilmesini sevinçle karşıladı.

BURSA VALİLİĞİ ZAMMI GERİ ÇEKTİ

250 gram ekmek fiyatının 3 Eylül’de yapılan Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği toplantısının ardından 1 lira 25 kuruştan 1 lira 50 kuruşa yükseltildiği açıklanmıştı. Bu gelişmelerin ardından Bursa Valiliği de dün bir açıklama yaptı. 1,50 kuruş olarak belirlenen ekmek zammının iptal edildiğini duyuran valilik, 250 gram gram ekmek fiyatlarının 1 lira 25 kuruştan satılacağını bildirdi.

TÜKETİCİLER SEVİNDİ

Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz ise Bursa’da ekmeğe yapılan zammın geri çekilmesini tüketicileri sevindirdiğini ve ekmeğe uygulanan zammın kaldırılması için yaptıkları açıklama ve çağrının ilgililer tarafından dikkate alınmasından mutlu olduğunu ifade etti. İlgili kurumların tüketicilerin sesini duyduğunu söyleyen Yılmaz, tüketicilerin ekmek zammının geri çekilmesiyle bir nebze olsun rahatladıklarını belirterek ekonomik çıkarların mülki amirler tarafından korunması gerektiğini vurguladı.

VALİLİĞE VE İLGİLİLERE TEŞEKKÜR

Yılmaz, Bursa Valiliğinin ve ilgili birimlerin tüketicinin sesini duyduğunu ve tüketiciden yana karar aldığını söyleyerek bu gelişmenin ardından ilgili kurumlara teşekkür etti.

ANKARA VE İSTANBUL’DA DA ZAM İPTAL EDİLMİŞTİ

Geçtiğimiz haftalarda da Başkent Ankara’da ve İstanbul’da da ekmeğe zam haberleri ortaya çıkmıştı. Ankara’daki zam için Ticaret Bakanlığı ve Ankara Valiliği devreye girerek zammın iptal edildiğini duyurmuştu. İstanbul’da ise Vali Vasip Şahin, ekmek fiyatlarına herhangi bir zam yapılmayacağını kaydetmişti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlût Uysal da 250 gram halk ekmek fiyatının 75 kuruşa düşürüleceğini söylemişti.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol