kapat ikonu

Bulancak'ta imal ediliyor, 20 ülkeye gönderiliyor

Bulancak’ta iki kardeşin kurduğu firmada imal edilen taşıyıcı bant, tahliye sistemleri ve asansörlerin 20 ülkeye ihraç edildiği öğrenildi.

  • Teknoloji
  • 23 Aralık 2018 01:02
  • Son Güncelleme: 23 Aralık 2018 01:42
Giresun'un Bulancak ilçesinde iki kardeşin bir araya gelerek kurduğu firmada imal edilen taşıyıcı bant, tahliye sistemleri ve asansörler, 20 ülkeye satılıyor. İki kardeş burada kurdukları firma sayesinde hem ihracat yapıyor hem de ülkeye döviz girdisi sağlıyor.
 
Giresun'un Bulancak ilçesinde uzunca bir süredir ticaretle uğraşan Semih ve Salih Sarıgöl kardeşler, 10 sene evvel, endüstriyel metal imalatı yapan firmalara, üretim aşamasında yaşanan sorunların çözümü için hizmet sunmak adına kolları sıvayarak çalışmalara başladı.
 
Sarıgöl kardeşler, bir süre sonra işlerini büyüterek, taşıyıcı bant, tahliye sistemleri ve asansör imalatına başladı, bununla birlikte 75 kişiye istihdam yarattı.
 
Bulancak'ta imal ediliyor, 20 ülkeye gönderiliyor-1
 
ENDÜSTRİYEL METAL İMALATI YAPAN FİRMALARA ÇÖZÜM SUNMAK İÇİN YOLA ÇIKILDI
 
Sarıgöl Konveyör Sistemleri Makina Yedek Parça Nakliyat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Semih Sarıgöl, gazetecilere firmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Semih Sarıgöl, endüstriyel metal imalatı yapan firmalara çözüm sunmak adına yola çıktıklarını anlattı.
 
AĞIRLIKLI OLARAK TALAŞ TAHLİYE SİSTEMLERİ İMALATI YAPILIYOR
 
Bölgede bu alanda imalat yapan firma sayısının az olduğu için 2008’de ağabeyi Salih Sarıgöl ile şirket kurduklarını ifade eden Semih Sarıgöl, ağırlıklı talaş tahliye sistemleri imalatı yaptıklarını belirterek, bunların içinde taşıyıcı bantlar, talaş arabaları ve asansörlerin de yer aldığını kaydetti.
 
İÇ PAZARDA OTOMOTİV, BEYAZ EŞYA, SİLAH VE SAĞLIK SANAYİSİNE ÇÖZÜM YARATILIYOR
 
Semih Sarıgöl, iç pazarda da otomotiv, beyaz eşya, silah ve sağlık sanayisi için metal imalatı gerçekleştiren firmalara çözümler yaratmaya çalıştıklarını vurguladı.
 
Bulancak'ta imal ediliyor, 20 ülkeye gönderiliyor-2
 
İKİ YIL SONRA 150 ÇALIŞAN HEDEFİ
 
Sarıgöl, imalata ilk etapta 20 kişiyle başladıklarını anımsatarak, şu anda 75 çalışanla faaliyetlerine devam ettiklerini söyledi. Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesinde yeni yatırım planlarından bahseden Sarıgöl, alanlarını büyüteceklerini vurgulayarak, iki yıl sonra 150 çalışana ulaşmayı hedeflediklerini bildirdi.
 
İHRACATTA İLK SIRADA ALMANYA VAR
 
Ürünlerinin yüzde 85'ini ihracata gönderdiklerini dile getiren Sarıgöl, ihracat yapılan ülkelerin başında Almanya’nın geldiğini belirtti. Almanya’nın ardından Slovenya, Polonya, Macaristan, Bulgaristan, Hollanda ve Finlandiya’nın geldiğini anlatan Sarıgöl, dönem dönem Rusya, Ukrayna ve Belçika'ya da ihracat yaptıklarını açıkladı.
 
İHRACAT YAPILAN ÜLKE SAYISI 20’YE ULAŞTI
 
Sarıgöl, ihracat yapılan ülke sayısının 20'ye ulaştığını bildirerek, Avrupa'da daha fazla söz sahibi olmayı hedeflediklerini anlattı. Sonrasında ise Amerika gibi daha uzak pazarlara hitap etmek istediklerini ifade eden Sarıgöl, önümüzdeki ilk 10 yıl planlarının bu olduğunu ve sektörde Avrupa pazarında üçüncü sırada yer aldıklarını öne sürdü.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol