kapat ikonu

Bu Yıl Rekor Turist Gelecek

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan turizm değerlendirmesi sonrasında bu yıl 6 milyon Rus turistin beklendiği ifade edildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan turizm değerlendirmesi sonrasında bu yıl 6 milyon Rus turistin beklendiği ifade edildi.
 
Son yıllarda turizmde yaşanan çeşitli olumsuz durumların üstesinden gelinmiş ve konu hakkında çalışmalar yapılmıştı. Yaşanan sorunların çözüme kavuşturulmasının ardından yabancı turist sayısında ciddi oranda bir artış yaşanmasının beklendiği ifade edildi. B konu hakkında bazı istatistiksel çalışmaların yapıldığı öğrenildi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaların ardından bu yıl sadece Rusya'da 6 milyon turistin beklendiği ifade edildi. Yapılan çalışmalarda Türkiye misafir odası tarafından tamamen memnuniyete dayalı bir hizmet anlayışının geliştirildiği defalarca dile getirilmiş oldu.
 
Yaz turizmi açısından son derece öneli bir yere sahip olan Antalya'nın bu yıl geçen yılların aksine son derece yoğun bir dönemin beklendiği ifade edildi. Antalya'da şimdiden yabancı turistler tarafından yapılan erken rezervasyonlar sebebiyle otellerin doluluk oranlarının giderek yükseldiği ifade edildi. Yabancı turistlerin yüzde 40'lık bir kısmının ise Rusya'dan gelmesi bekleniyor.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol