kapat ikonu

Bu tümseği aşıp yola devam edeceğiz

Türkiye'nin reel sektörü olarak, ülkeyi ve milleti daha müreffeh kılmak adına daha çok çalışmayı, üretmeyi sürdüreceklerini belirten TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu tümseğin de aşıp yola devam edeceklerini vurguladı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, özel bir otelde gerçekleştirilen "İzmir Odaları ve Borsaları Ortak Toplantısı"nda, kentin birçok alanda başarı hikâyeleri yazan bir şehir olduğunu ifade etti.
 
Çok eski zamanlardan itibaren İzmir'in Avrupa'da en büyük liman kentlerinden biri hâline gelmeyi başardığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, İzmir’in bugün 8 üniversitesi, 13 organize sanayi bölgesi, 2 serbest bölgesi, 3 teknoloji geliştirme bölgesi ve 4 uluslararası konteyner limanıyla Türkiye’nin ve Akdeniz çanağının yıldızı olduğuna işaret ederek, kentin tek başına millî gelirin yüzde 6'sını, sanayi üretimi ve ihracatın yüzde 7'sini, vergi gelirinin yüzde 12'sini ülkeye kazandırdığını, rehavete girmeden, bu tempoyu devam ettirmek gerektiğini anlattı.
 
İzmirli oda başkanları istihdam seferberliğine destek olacak
 
Hisarcıklıoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve bakanların da katılımıyla 21 Ocak tarihinde TOBB Türkiye Ekonomi Şurası düzenlediklerini hatırlatarak, burada İzmirli oda başkanlarının istihdam seferberliğine destek olacaklarını bildirdiklerini açıkladı.
 
Son dönemde özel sektöre rahat nefes aldıran icraatlar hayata geçti
 
Devlete ilettikleri konularda olumlu gelişmeleri yaşanmaya başladıklarını öne süren Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın liderliğinde son dönemde özel sektöre rahat bir nefes aldıran, üzerlerindeki yükleri azaltan birçok icraatın hayata geçtiğini savunarak, kendisinin vizyonu ve dinamizmi vesilesiyle, ekonomide yeni bir atılım dönemi başlayacağına inancının tam olduğunu aktardı. Hisarcıklıoğlu, Türk iş dünyasının karşısında çıkarılan her engele rağmen, neler yapılabildiğini, ne kadar dinamik ve üretken olduklarını, geçmişte birçok defa ispat ettiklerine dikkati çekerek, özel sektör ve devlet iş birliğiyle birçok sıkıntının atlatıldığını anımsattı.
 
Türkiye, bu tümseği aşıp yoluna devam edecek
 
Türkiye'nin son dönemlerde elde ettiği tüm kazanımların temelinde, güven ve istikrarın yattığını öne süren Hisarcıklıoğlu, önümüzdeki dönemde de güveni ve istikrarı koruyarak, tüm problemlerin üstesinden gelineceğini kaydederek, Türkiye'nin reel sektörünün ülkeyi ve milleti daha müreffeh kılmak adına daha çok çalışmayı, üretmeyi sürdüreceklerini vurguladı. Hemen hemen her fırsatta Türkiye’nin mevcut durumunu bir tekerleğe benzeten Hisarcıklıoğlu, bu tekerleğin şu an için bir tümsekte olduğunu anımsatarak, ancak bu tümsekte uzun süre kalmayacağını ve bu tümseği aşarak yoluna emin adımlarla devam edeceğini dile getirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol