kapat ikonu

Bu sıkıntılı dönemden daha güçlü çıkacağız

Bu sıkıntılı dönemin sonucunda da daha güçlü çıkılacağını vurgulayan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bu tekerleğin, tümsekte kalmayacağını kaydederek, daha hızlı bir şekilde bu tümseğin aşılacağını öne sürdü.

  • Gündem
  • 18 Ocak 2019 17:33
  • Son Güncelleme: 18 Ocak 2019 17:56
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından Palandöken'deki özel bir otelde gerçekleştirilen "Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı"nda konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, önemli konulara değindi.
 
Hisarcıklıoğlu, Anadolu'da ortak diyalog toplantıları kapsamında 12. toplantılarını Erzurum'da gerçekleştirdiklerini ifade ederek, buradaki temasların verimli sonuçlandığını söyledi.
 
10 BÜYÜK BANKANIN GENEL MÜDÜR VE YARDIMCILARI DA TOPLANTIDA
 
Söz konusu toplantıya Ağrı, Ardahan, Artvin, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Hakkâri, Iğdır, Kars, Rize ile Van'dan oda başkanları ile iş adamlarının katıldığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, 10 büyük bankanın genel müdür ve genel müdür yardımcılarının da bu programda olduklarını anımsatarak, bu işe öncülük eden TBB Başkanı Hüseyin Aydın'a teşekkürlerini iletti.
 
TARİHTE İLK KEZ BANKALARLA ÖZEL SEKTÖR BİR ARADA
 
Hisarcıklıoğlu, tarihte ilk kez bankalarla özel sektörün bir arada ve sıkıntılı ortamda sahaya inmiş durumda olduğunu hatırlatarak, aslında herkesin aynı gemide olduğunu, ortak çözümler geliştirileceğini ve özel sektörde durum neyse bankacılık sektöründe de durumun aynı olduğunu savundu. Hisarcıklıoğlu, her iki tarafı da ayrılmaz bir bütün olarak niteleyerek, bu sıkıntılı süreci de birlikte atlatılacağını belirtti.
 
BU TEKERLEK TÜMSEKTE KALMAYACAK
 
Finansmana erişim konusunda firmaların önünün açılması gerektiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, bankaların bunun için bölge toplantısında iş dünyasıyla beraber olduğunu kaydederek, son 25 sene içerisinde ekonomide benzer dönemlerin beraber atlatıldığını anımsattı. Hisarcıklıoğlu, bu dönemin de hep beraber atlatılacağını öne sürerek, bu sıkıntılı dönemin sonucunda da daha güçlü bir Türkiye’nin olacağını söyledi. Gittiği her toplantıda, bu dönem için ‘’tekerlek’’ benzetmesinde bulunan Hisarcıklıoğlu, bu tekerleğin, bu tümsekte kalmayacağına dikkati çekerek, daha hızlı gideceğini ve bu tümseğin aşılacağını vurguladı.
 
TBB Başkanı Hüseyin Aydın ise finans sektörü ile reel sektörün birbirinden ayrılamayacağını ve aynı gemide olduğunu ifade ederek, toplantıda sorunların konuşulduğunu ve bol kazançlara vesile olmasını diledi.
 
Toplantı, 11 kentten oda başkanları ile iş adamlarının katılımıyla basına kapalı düzenlendi.
 
Erzurum’daki toplantıya Erzurum Valisi Okay Memiş, AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala ve çok sayıda davetli de katıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol