kapat ikonu

Brent petrol yükselişini sürdürüyor

Brent petrol 49 doların üzerinde seyretmeye devam ediyor.

Bu hafta ortasında 49,81 dolar seviyesine kadar yükselen Brent petrol 49 dolar seviyesinin üzerini korumaya devam ediyor.
 
Eko Gündem’in haberinden edinilen bilgilere göre ,hafta ortasında 49,81 dolar seviyesine kadar yükselen Brent petrolün varil başı fiyatı ABD Merkez Bankası Fed’in toplantı tutanaklarının ardından faiz artırım beklentilerinin artmasıyla 49 dolar seviyesinin altına geriledi. Bu düşüşün ardından dolar günü 48,49 dolardan tamamladı.
 
Küresel piyasalardaki risk iştahının azalmasıyla 47,36 dolara kadar düşen Brent petrol, 47 dolar seviyesinden gelen tepki alımlarıyla birlikte 48,80 dolar seviyesinde dengelendi.
 
Brent petrol Asya piyasalarında da yükselişe geçti
 
Dolar endeksindeki değer artışına rağmen yükseliş trendiyle dikkatleri üzerine çeken Brent petrolün varil başı fiyatı bugün Asya piyasalarında da 49 doların üzerinde 49,28 seviyesinde.
 
Batı Teksas türü petrol 49,10 dolar seviyesinden alıcı buluyor
 
Brent petrolün varil fiyatı bugün saat 10.50’den itibaren 49,25 dolar seviyelerinde seyrederken, 49,29 dolar ile 12 Ekim 2015 tarihinden bu yana en yüksek seviyesini gören Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise 49,10 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.
 
Petrol analistleri, bugün ABD'de açıklanacak sondaj kuyusu verilerinin yakından izleneceğini ifade ederek, Brent petrolün varil fiyatında 50 dolar seviyesinin önemli direnç konumunda olduğunu belirtiyor.
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol