kapat ikonu

BP'de üst düzey istifa! Dudley o tarihte görevini bırakacak

BP Üst Yönetcisi Dudley, 2020 yılının şubat ayında görevinden istifa edeceğini duyurdu.

  • Şirketler
  • 04 Ekim 2019 16:46
  • Son Güncelleme: 04 Ekim 2019 16:49

İngiliz enerji şirketi British Petroleum 'dan (BP) yapılan açıklamada, 40 senedir şirket bünyesinde görev yapan 64 yaşındaki yöneticinin, 4 Şubat 2020’de görevi bırakacağı ve 31 Mart’ta emekli olacağı belirtildi.

Açıklamada, hali hazırda BP Arama ve Üretim Yöneticisi olan Bernard Looney’nin 5 Şubat 2020'de grubun üst yöneticisi olmasına karar verildiği kaydedildi.

BP’yi daha daha güçlü hale getirdi

Açıklamada görüşlerine yer verilen BP Başkanı Helge Lund, "Dudley, büyük ihtimalle BP’nin en zorlu zamanlarında üst yöneticilik yaptı. Deepwater Horizon (Meksika Körfezi’ndeki petrol sızıntısı) kazasından sonra toparlanma sürecine liderlik etti. BP’yi daha daha güçlü, güvenli hale getirdi ve enerji sektöründe lider pozisyonunu yeniden kazanmasına yardımcı oldu" ifadelerini kullandı.

Dudley’den görevi devralmaya hazırlanan Bernard Looney, BP’ye 1991'de katıldı ve pek çok projede çalıştı. BP'de 2016'dan bu yana arama ve üretim bölümünde yöneticilik yapan Looney, şirketin günlük 2,6 milyon varile eş değer petrol ve doğal gaz akışından sorumlu bulunuyor. İngiliz basınında Looney’in yeni görevinde yıllık gelirinin 1,3 milyon sterlin olacağı öne sürüldü.

Son 50 yılın dibini gördüSon 50 yılın dibini gördü
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol