kapat ikonu

Botox ve Dolgu Uygulamaları

Estetiğin lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç haline geldiğini hepimiz fark ediyoruz. Gerek doğuştan gelen fiziksel özelliklerimizin doğurduğu ihtiyaçlar gerekse karakteristik özelliklerimizden yola çıkarak değişime gitme isteğiyle birçok estetik uygulamasını

Estetik alanında en çok tercih edilen uygulamalarınsa, botox ve dolgu uygulamaları olduğunu ve doğru bir biçimde uygulandığında inanılmaz sonuçlarla karşılaşıldığını da biliyoruz. Geçmiş dönemlere baktığımızda ve veriler incelendiğinde ortalama beş yüz milyona yakın kişinin dünya çapında botox uygulamasını kullandığı sonucunu görüyoruz. Ancak son dönemlerde deri altına enjekte etme olarak gerçekleşen dolgu uygulamasının daha sık tercih edildiği de ortada. Önceden sıklıkla tercih edilen botoxun yerini dolgu uygulamaları mı aldı sorusu, doğal olarak hepimizin aklına gelmekte. Bunun için Epilasyon ve Lazer Merkezi ekibi olarak, sizlere botox ve dolgu arasındaki farklardan bahsedelim. Detay https://www.lazerepilasyonmerkez.net/

Botox ve Dolgu Uygulamaları Arasındaki Fark Nedir?

Dolguların özelliği; deri altına enjekte yani maddenin deri altına doldurulmasıdır. Bu yüzden botox uygulamasına göre daha kalıcı ve dahauzun ömürlü olur. Uygulanacak sorun kırışıklık olsun. Kullanacağımız dolgu maddelerinin sıkı olması, kırışıklığın da o denli dolmasını sağlar. Dolgular, uygulandığı alana göre estetik olarak botoxlardan da farklıdır. Dolgunun uygulanacağı alanın göz çevresi ya da göz kapakları olması, tümsekler yaratabilir. İşte bu denli ince çalışılması gereken noktadaysa botox devreye girer. Buradan çıkaracağımız sonuç ise, estetik uygulanacak alanımızı iyi belirlemek ve hangi yöntemin daha iyi olacağına hekimimizle birlikte karar vermek olmalı. Bizler, Estetik Medikal Hekimi Dr Mehmet Akgün ile birlikte bu aşamada da sizlerleyiz.

botox ankara da dolgu uygulamalarının yerini aldı mı?sorusuna, dolgu uygulamalarının nerelerde tercih edilmesi gerektiğini bilirsek, daha sağlıklı cevap vermiş oluruz:

· Oluşan sivilce ya da yara boşluklarını doldurmak,

· Dudak dolgunluğu sağlamak,

· Koyu renkli göz alı torbalarını yok etmek,

· Ameliyatsız burun operasyonlarını tercih etmek,

· Dudakta simetri yaratmak,

· Daha dolgun keskin çene hatları yaratmak şeklinde sayılır. Ancak unutulmamalıdır ki, hekiminizin de karar vermesi sonucu, uygun olduğu takdirde her iki yöntemin aynı anda uygulanması da harika sonuçlar yaratacaktır.

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol