kapat ikonu

Borsadaki işlemler incelemeye alınıyor

Türkiye'ye yönelik saldırıların ortaya çıkması için Cuma günü borsa kapanmadan önceki 28 dakikalık sürecin inceleme altına alındığı ifade edildi.

Türkiye'ye yönelik saldırıların ortaya çıkması için Cuma günü borsa kapanmadan önceki 28 dakikalık sürecin inceleme altına alındığı ifade edildi.
 
Türk bankalarının yabancı kaynaklı bankalar tarafından uzun bir süredir yüksek miktarlı para cezaları ile karşı karşıya kaldığı ifade edilmişti. Bu süreç içerisinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme kurumu tarafından uzun bir zamandır inceleme başlatılacağına yönelik açıklamaların yapılacağı ifade ediliyor.
 
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından borsa İstanbul'da yapılan işlemlerin inceleme altına alınacağı ifade edildi. Cuma günü ikinci seans sonrasında banka hisselerinde yapılan işlemlerin Cuma günü kapanış sonrasında 28 dakikalık bir sürecin inceleme altına alındığı açıklandı. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından işlemler inceleme altına alınacağı özellikle belirtildi.
 
28 dakikalık süreç içerisinde 48 kademelik satışın gerçekleştirilmesi dikkat çeken bir ayrıntı olarak ifade edildi. Yapılan işlemlerin bu süreç içerisinde banka hisselerinde meydana gelen düşüş sonrasında bankalarında bu sürece bir türlü anlam veremedikleri belirlendi. İncelemeler sonrasında herhangi bir hatalı işlemin olup olmadığı belirlenmiş olacak. Konu hakkında gerekli çalışmalar başlatıldı.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol