kapat ikonu

Borç Yapılandırmasında Son Uyarı!

Vatandaşların kamuya olan borçlarının ödenmesi için devlet tarafından yapılandırma hizmet hayata geçirilmişti. Bu süreç içerisinde yapılandırma başvurusu için sürenin bugün dolduğu konusunda uyarı yapıldı.

Vatandaşların kamuya olan borçlarının ödenmesi için devlet tarafından yapılandırma hizmet hayata geçirilmişti. Bu süreç içerisinde yapılandırma başvurusu için sürenin bugün dolduğu konusunda uyarı yapıldı.
 
Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından son dönemlerde gündeme taşınan yapılandırma çalışması için bir süredir yapılan çağrılara karşılık bugün uyarıların yapıldığı ifade edildi. Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu vatandaşların kamuya olan borçlarını taksit imkanları ve esnek ödeme yöntemleri ile zorlanmadan ödemeleri için gerekli başvuruların bugün yapılması için özellikle vurgu yaptı. Başvuruların yapılmaması halinde herhangi bir ek sürenin verilmeyeceği de özellikle belirtildi.
 
Daha önce iki kez verilen yapılandırma şansından binlerce borçlu faydalanmış ve icra takiplerine giren ve zor duruma düşen vatandaşların borçlarını kolaylıkla ödemeleri sağlanmıştı. Üçüncü kez sunulan yapılandırma şansı için kamuya olan sigorta borçları, prim borçları, idari para cezaları, vergi borçları ve daha pek çok kamusal borç sorunsuz bir şekilde ödenebilecek. İki ayda bir gerçekleştirilecek ödemelerde 18 aya kadar taksit imkanı da sunuluyor. 27 Mayıs tarihinden itibaren sunulan yapılandırma hizmetinin bu anlamda bugün son bulacağı açıklandı.
 
Mesai saatlerini kaçırdığını düşünen vatandaşlar için uyarı yapılırken bugün gece yarısına kadar vergi dairelerinde memurların fazla mesai yapacakları ve bunun ardından herkesin başvurularının alınacağı açıklandı. Yapılan başvuruların ardından ilk taksit ödemelerinin Temmuz ayında başlatılması planlanıyor. Bugün gerekli başvuruları yapmayan vatandaşlar için herhangi bir ek süre verilmeyeceğinden dolayı yaşanan mağduriyetler önemsenmeyecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol