kapat ikonu

Borç Kapama Kredisi Nedir ve Nasıl Alınır?

Pek çok yere dağıtılmış borçların kapatılması ve borcun tek elden toplanması için bankalar tarafından verilen bu kredi genel olarak pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

  • Kredi
  • 28 Mayıs 2019 19:48
Günümüzde enflasyonun yükselmesi, geçim şartlarının zorlaşması ve enflasyona bağlı olarak pek çok ürünün fiyatının artması ve kişilerin bilinçsiz kredi kartı kullanımı borç oranlarının artmasına neden oluyor. Bu durumda bir kartı kapatmak isterken kişiler bir sonraki kredi kartına yüklendikleri için yasal takip süreçleri gündeme geliyor. Bu durumda borçlardan kurtulmak için farklı yöntemler deneniyor ama hiç birinin başarılı olmadığı belirleniyor.
 
Sürekli olarak farklı kanallara ödeme yapmaktan sıkılan ve sorun yaşayan kişilerin tek bir kanala ödeme yapmasını sağlayacak kredi imkanları sunan bankalar bu konuda talebin son derece fazla olduğunu dile getiriyorlar. Hem kredi kartlarının hem de kredi borçlarının birleşmesi pek çok vatandaşın ay sonunu getirmesini engelliyor.
 
Borç Kapama Kredisi Nedir?
 
Borç kapama kredisi bir diğer adı ile borç transfer kredisi olarak isimlendirilmektedir. Bankalar tarafından diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarının silinmesi adına verilmektedir. Belirlenen bankaya borcun taşınması sonucunda tüm borçlar tek bir kanal üzerinde toplanıyor ve aylık belirli bir miktarda sadece tek bir bankaya ödeme yapılması sağlanıyor.
 
Ancak bankalar bu süreçte sadece bizim iyiliğimizi düşündüğümüz için bir adım atmıyor. Bu borç üzerinden belirli oranlarda faiz alıyorlar. Günümüzde banka faiz oranlarının giderek yükseldiğini düşündüğümüz zaman ise aslında borcumuza yeni bir borç eklediğimizi bilmemiz gerekiyor. Ancak tek olumlu yanı ise sadece tek bir yere borçlu olduğunu bilmek olarak ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol