kapat ikonu

Booking.com'dan Türkiye açıklaması

Booking.com tarafından ülke içi seyahatlerin Türkiye açısından yakın zamanda başlatılacağı yönünde sinyaller verildi.

Booking.com tarafından ülke içi seyahatlerin Türkiye açısından yakın zamanda başlatılacağı yönünde sinyaller verildi.
 
Türkiye seyahat acenteleri birliği tarafından Booking.com tarafından gerçekleştirilen faaliyetlerin kısıtlanması için önemli başvurular yapılmıştı. Yapılan şikayetler sonrasında haksız rekabetin ortaya çıktığına dair birtakım açıklamaların gündeme gelmesi kamuoyunda da konu hakkında tartışmalara neden olmuştu. 23 Ekim tarihinde dava sürecinde olan konunun yeni bir duruşmasının görülmesi planlanıyor.
 
Türkiye için gerçekleştirilen hizmetlerin bu süreç içerisinde sonlandırılmasına karar verilmişti. Türkiye uluslararası çaptaki çalışmaların gerçekleştirilmesine engel olmazken bu süreçte Türkiye'de bulunan faaliyetlerin ne zaman açılacağı da merak konusu haline gelmişti. Türkiye'de geniş bir hizmet ağı bulunurken mahkeme sürecinde yaşanan kısıtlamalar sonrasında faaliyetlerin tamamen durdurulmasına karar verilmişti.
 
İlk kez faaliyetlerin Mart ayında durdurulmasına karar verildi. Bu süreçte tedbir kararı konuldu. Duruşmada ılımlı bir sonucun çıkması ve Türkiye ile booking.com arasında görüşmelerin tekrar başlaması bekleniyor. Bu süreçte şirket yetkilileri umut verici açıklamalar yaparken faaliyetlerin tekrar başlamasını planladıklarını ifade ettiler. Konu hakkında mahkemeden çıkacak karar bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol