kapat ikonu

Booking.com'dan kötü haber!

Dava sürecinde olan Booking.com'un davanın ertelenmesi ile birlikte yaz döneminde aktif hizmet veremeyeceği belirlenmiş oldu.

Dava sürecinde olan Booking.com'un davanın ertelenmesi ile birlikte yaz döneminde aktif hizmet veremeyeceği belirlenmiş oldu.
 
Türkiye seyahat acenteleri birliği tarafından açılan dava sonrasında turizm hizmeti veren ve pek çok kullanıcısı olan Booking.com bir dava süreci içerisine girdi. Yapılan çeşitli çalışmaların ardından bu süreçte haksız rekabetin ortaya çıkabileceği ve şirketin bazı değerleri göz önünde bulundurmadığı iddia edilmişti.
 
Dava süreci içerisinde ünlü turizm hizmet sitesinin faaliyetlerine Türkiye sınırları içerisinde yasak getirilmiş ve pek çok kullanıcı da bu durumdan olumsuz etkilenmişlerdi. Bir senelik dava süreci hız kesmeden devam ederken bu süreç içerisinde şikayetçi olan tur operatörleri dava sırasında dinlendi. Ancak dava henüz sonuçlanmadı.
 
Booking.com sitesinin erişim engelinin de dava sonuçlanıncaya kadar kaldırılmamasına karar verildi. Bu konuda site yetkilileri mahkeme öncesinde hizmet vermeye devam etmek istediklerini zaten belirtmişlerdi. Ancak mahkemeden çıkan kararın pek memnun edici olmadığı belirlendi. Bu süreç otelleri de etkiledi. Ünlü sitenin erken rezervasyon dönemini kaçıracağından dolayı 2018 yazına damga vuramayacakları belirlenmiş oldu.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol