kapat ikonu

Booking.com Geri Dönüyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde kapatılan booking.com ve benzer sitelerin yeniden açılacağı müjdesi verildi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde kapatılan booking.com ve benzer sitelerin yeniden açılacağı müjdesi verildi.
 
Bir yıldan fazla süredir kapalı durumda bulunan booking.com ve benzer turizm sitelerinin yakın zamanda açılacağına dair açıklama yapıldı. Türkiye Seyahat Acenteleri birliği tarafından yapılan bir açıklama sonrasında gerekli düzenlemelerin ve takip aşamalarının devam ettiği özellikle belirtildi.
 
Booking.com'un kapalı olması geçtiğimiz yıldan bu yana tartışmalara sebep olmuştu. Durum mahkemelik olmuş ve gündemde çeşitli tartışmaları beraberinde getirmişti. Tatilci ile turizmciyi bir araya getiren, tatilcilere bu anlamda en uygun tatil seçeneklerini sunduğu için binlerce kişi tarafından kullanılıyordu.
 
Ülkede sistemlerin kurumsal anlamda işlediğine vurgu yapılırken bu tür sitelerin gerekli kurumsallığı sağlamaları halinde faaliyetlerine devam edecekleri özellikle belirtildi. Geçtiğimiz günlerde booking.com yetkilileri ile bir görüşme yapıldığı ve bu konuda gerekli tekliflerin sunulduğu ifade edildi. Yabancı ve yerli turistlerin en çok kullandıkları tatil platformunun haksız rekabet sağladığı gerekçesi ile mahkeme kararı ile kapatılmıştı. Yurt dışı rezervasyonları için site hala hizmet verirken yurt içi hizmetleri için yakında açılacak.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol