kapat ikonu

Bodrum en kalabalık dönemini yaşıyor

Kurban Bayramının uzatılmasını fırsat bilen tatilcilerin ilk tercih ettikleri tatil bölgesi Bodrum olduğu için bölgede büyük bir yoğunluk yaşanıyor.

Kurban Bayramının uzatılmasını fırsat bilen tatilcilerin ilk tercih ettikleri tatil bölgesi Bodrum olduğu için bölgede büyük bir yoğunluk yaşanıyor.
 
Vatandaşlar Kurban Bayramının 10 güne kadar uzatılmasının ardından soluğu tatilde aldılar. Yazın son günlerinin tadını çıkarmak ve tatili değerlendirmek isteyen vatandaşlar tatile çıktılar. Tatil seçenekleri arasında ilk sırada gözde tatil beldelerinden birisi olan Bodrum yer alırken bayram tatili ile birlikte meydana gelen yoğunluk büyük şaşkınlığa neden oldu. Otel sahiplerinin yaşanan yoğunluktan dolayı son derece mutlu oldukları belirlendi. Bu süreç içerisinde otellerde boş oda kalmazken rezervasyonlar kapatıldı.
 
Tatile rezervasyonsuz bir şekilde gelen plansız tatilcilerin kalacak yer bulamadıkları için sahillerde ve arabalarda kaldıkları ve birçoğunun da geri dönmek zorunda oldukları ortaya çıktı. Sahillere akın eden tatilciler kendilerine oturacak yer bulmakta zorlandılar. Ortaya çıkan kalabalık ve manzara son derece dikkat çekerken bu süreçte serinlemek için denize girmek isteyen vatandaşların denizde yüzecek yer bulamamaları kıyı şeridinin ne kadar kalabalık olduğunu bir kez daha ortaya koydu.
 
Yapılan istatistiklerin ardından tatil dolayısı ile Bodrum'a 1.5 milyon tatilcinin akın ettiği öğrenildi. Bu tatilcilere günü birlik olarak gelen vatandaşlarda katıldı. Şimdiye kadar tatil dolayısı ile bölgeye 2 bin uçak inerken 300 bin aracın beldeye giril yaptığı öğrenildi. Yetkililer durumdan memnun olduklarını dile getirirlerken bu süreçte en kalabalık dönemin yaşandığı öğrenildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol