kapat ikonu

Black Friday başlıyor

Bir hafta boyunca tüketiciye birbirinden cazip alışveriş fırsatlarının sunulacağı ‘’Efsane İndirim’’ olarak bilinen ‘’Black Friday’’ başlıyor.

  • Sektörel
  • 21 Kasım 2018 12:52
  • Son Güncelleme: 21 Kasım 2018 12:57
Bir hafta boyunca tüketicilere birbirinden cazip alışveriş fırsatlarının yaratılacağı ‘’Efsane İndirim’’ olarak da bilinen Black Friday kapsamında birçok üründe yüzde 25 ile 80 arasında değişen indirim yapılacağı kaydedildi. ‘’Efsane İndirim’’ etkinliğinin bir günle sınırlı kalmayarak bir haftaya yayılacağı ve bu sayede hem markaların ellerinde kalan stokları eriteceği hem de tüketicilerin istediği ürünleri daha uygun fiyattan alacağı belirtiliyor.
 
CİDDİ HAREKETLİLİK BEKLENİYOR
 
Bir haftaya yayılacak ve ürünlerde yüzde 25 ile 80 arasında değişen indirimlerin uygulanacağı ‘’Efsane İndirim’’ kampanyasına açıklamalarda bulunan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, özellikle cuma günü ve hafta sonu piyasada çok ciddi bir hareketlilik beklediğini bildirdi.
 
‘’EFSANE İNDİRİM’’ İÇİN MARKALAR HAZIR
 
BMD tarafından yapılan açıklamaya göre, markaların, tüketiciye birbirinden cazip alışveriş fırsatları sunacağı ‘’Efsane İndirim’’ için hazırlıklarını tamamladığı belirtildi. Sadece 23 Kasım Cuma günü ile sınırlandırılmayan ve bir haftaya yayılacak ‘’Black Friday’’ yani ‘’Efsane İndirim’’ günlerinde, çeşitli kategorilerdeki birçok üründe yüzde 25 ile 80 arasında değişen indirim uygulanacak.
 
Dünyada ‘’Black Friday’’ adı verilen ve her sene tüketicilerin dört gözle beklediği etkinlik ile ilgili konuşan BMD Başkanı Sinan Öncel, söz konusu etkinliğe ‘’Efsane İndirim’’ demeyi daha uygun bulduğunu dile getirdi.
 
MARKALARA ELLERİNDEKİ SKOTLARI ERİTME FIRSATI
 
Öncel, ABD'de başlayan indirimli alışveriş etkinliğinin Avrupa'nın ardından Türkiye'de de her geçen sene çok daha fazla sahiplenildiğini vurgulayarak, ‘’Efsane İndirim’’in markaların ellerindeki stokları eritme, tüketiciye de ihtiyaç duyduğu ürünü cazip fiyata satın alma fırsatı yarattığını ifade etti.
 
MARKALAR ÇOK CAZİP SÜRPRİZLER HAZIRLADI
 
Öncel, her geçen sene etkinliğe katılan marka sayısının artışına paralel olarak tüketiciye sunulan fırsatların da çeşitlendiğini anımsatarak, ‘’Şimdi değilse ne zaman’’ diyen markaların, hazır giyim, mobilya, beyaz eşya gibi hemen her kategoride çok cazip sürprizlerin hazırladığını duyurdu.
 
‘’EFSANE İNDİRİM’’ İNDİRİM HAFTASINA DÖNÜŞECEK
 
Ürünlerde yüzde 25-80 arasında değişen oranlarda indirimlerin uygulanacağı bilgisini paylaşan Öncel, fırsatların sadece cuma günü ile sınırlandırılmayacağını, markaların ‘’Efsane İndirim’’i, indirim haftasına dönüştürerek sürdüreceğine dikkati çekti. Öncel, özellikle cuma günü ve hafta sonu piyasada çok ciddi bir hareketlilik beklediğini de sözlerine ekledi.
 
PERAKENDE ENFLASYONUNUN DÜŞMESİNE KATKI SUNACAK
 
Stokları eritme hedefi ile bazı ürünlerin zararına satılacağı ‘’Efsane İndirim’’in perakende enflasyonunun düşürülmesine katkı sağlayacağını öne süren Öncel, öte yandan piyasalara çok büyük bir moral vereceğini aktardı.
 
ŞÜKRAN GÜNÜ’NDEN SONRAKİ CUMA GÜNÜNE DEN GELİYOR
 
ABD'de Şükran Günü'nden sonra gelen ilk Cuma gününe denen Black Friday,1932'den beri Noel alışveriş sezonunun başlangıcı olarak kabul ediliyor. Mağazalar çok erken saatte açıldığı ve çok kapandığı aktarılırken, birçok ürün ve markada beklenmedik derecede indirime gidilir. Black Friday, bu yıl 23 Kasım’a denk geliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol