kapat ikonu

Bitcoin'in Değeri 1 Milyon Doları Aşabilir!

Sanal para birimi olan Bitcoin üzerinde yapılan değerlendirmelerin özellikle 7 ile 10 yıl içerisinde 1 milyon doları aşabileceği ifade edildi.

Sanal para sektörünün her geçen gün biraz daha büyümesi sistem üzerindeki değerini artırıyor. Online ödemeler konusunda lider konumda bulunan Paypal'ın direktörlerinden Wences Casares konu hakkında birtakım değerlendirmelerde bulundu. Bu değerlendirmeler sonrasında Bitcoin'in fiyatının 7 ile 10 yıl arasında 1 milyon doları geçebileceği ifade edildi.
 
Kripto para saklama şirketi olan Xapo'nun CEO'luğunu yapan Casares aynı zamanda bu konudaki araştırmalarını bir makale ile kaleme döktü. Bitcoin'in henüz yeni çıkan bir sistem oluğunu ve yeni çıkan sistemlere yapılan büyük yatırımların her zaman büyük riskler taşıdığını ifade etti. Bitcoin'e yatırım yapmak isteyenlere de bu konuda bazı uyarılar yapıldı. Kaybetmeyi kaldırabileceklerinden daha fazla yatırım yapmalarının akıllıca bir durum olmayacağı ifade ediliyor. Ancak Bitcoin gibi yükselen değerlere de yatırım yapmamanın bir anlamda sorumsuzluk olarak değerlendirileceği ifade edildi.
 
Bitcoin'in Başarı Şansı Giderek Artıyor
 
Bitcoin son 10 yıllık süreç içerisinde merkeziyetsiz madenciler, yazılım uzmanları ve kullanıcılar tarafından geliştirildiği öğrenildi. Bu süreçte Bitcoin'in başarılı olması halinde ABD doları gibi rezerv paraların yerini alamayacağı düşünülüyor. Bir alternatif olarak kullanılması bekleniyor. Böyle giderse ilerleyen yıllarda Bitcoin'in başarı oranının son derece yüksek olduğu ifade ediliyor. Bitcoin kullanıcısı sayısı ile fiyatları arasında doğru orantılı bir ilişki olduğu ifade ediliyor. Kullanıcı sayısının yükselmesi ile birlikte piyasa değerinin 21 trilyona kadar çıkabileceği düşünülüyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol