kapat ikonu

Bitcoin Yeniden Düşüş Eğiliminde!

Sanal para birimi olan Bitcoin hakkında son 24 saati ele alan kapsamlı bir rapor hazırlandı. Yatırımcıların ilgilerinin dağılması sebebiyle Bitcoin üzerinde ciddi bir düşüş yaşandığı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde Binance Reserarchün tarafından kripto paralar hakkında yeni bir rapor hazırlandı. Hazırlanan bu raporda kripto para birimleri ele alındı. Son veriler doğrultusunda Bitcoin fiyatlarının düştüğü ortaya kondu. Sadece 24 saatlik zaman diliminde bile Bitcoin fiyatları üzerinde yaşanan düşüş oranının yüzde 1.31 oranında gerçekleştiği tespit edildi. Bu raporlara göre piyasa hacminin ise 140 milyar doların altına indiği öğrenildi.
 
Araştırmada piyasada bulunan en yüksek hacimli 30 kripto para birimi ele alındı. Bu süreç içerisinde en yüksek krelasyonu bulunan Bitcoin belirlendi. Kripto para endüstrisi ele alındığı zaman bu süreçte lider konumda bulunan Bitcoin'in yaşadığı düşüş dikkatlerden kaçmadı. 2017 yılı sonunda elde edilen dolar geliri ile 2018 yılının sonunda elde edilen gelir toplamı karşılaştırıldı. Bu karşılaştırmanın ardından gelirin son derece düşük olduğu belirlendi.
 
Yatırımcıların İlgisi Dağıldı
 
Bu durum bir anlamda yatırımcılar arasında ilgi dağılımlarına sebep oldu. Bu süreçte fiyatların giderek düştüğünü gören yatırımcılar bir anlamda stabelcoinlere yönelmeye başladılar. Yaşanan düşüşün dolaylı da olsa bu durumdan kaynaklandığı öğrenildi.
 
Yaşanan gelişmelerin ardından piyasaları belirleyen rapora göre sadece 24 saatlik rapor çerçevesinde Bitcoin'in yüzde 1.31 oranında bir düşüş yaşadığı ve ardından bu düşüşle birlikte 4.028 dolara kadar gerilediği öğrenildi. Aslında piyasada bulunan 70 milyar 909 milyon dolarlık bir piyasa hacminin olduğu biliniyor. Piyasalarda kapladığı yüzde ise yüzde 51 olarak belirlenmiş durumda.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol