kapat ikonu

Bitcoin Havaalanı Taşımacılığında Kullanılacak

Kripto paralar arasında hakimiyetini koruyan Bitcoin üzerinde yapılan yeni çalışma sonrasında Tokyo havalimanında kullanılabilecek.

Kripto paralar arasında hakimiyetini koruyan Bitcoin üzerinde yapılan yeni çalışma sonrasında Tokyo havalimanında kullanılabilecek.
 
Günümüzde kripto para birimleri sık sık kullanılmaya başlandı. Bu süreçte ilerleyen yıllarda pek çok alanda kullanım imkanı sağlanacağı dile getiriliyor. Yazılım geliştirme alanında önemli çalışmalar yapan Remixpoint taşımacılık şirketinin Tokyo havalimanı ile yaptığı karşılıklı anlaşmaların ardından Bitcoin kullanılmasına karar verildi.
 
Yapılan ilk anlaşmalar çerçevesinde ulaşım bedeli ödemelerinde dijital para biriminin kullanılmasına karar verildi. Ancak yapılan açıklamalar çerçevesinde bilgilerin kamuya açık olmadığı ve bir süre açıklanmasının istenmediği belirtilmiş oldu. Deneme çalışmalarının bu süreçte ilk kez hayata geçirilmesi bekleniyor.
 
BİTCOİN Kullanım Alanı Genişliyor
 
Tokyo'da bulunan 23 semt ile Haneda ve Narita havalimanlarında deneme amaçlı bu ay hizmetin başlaması bekleniyor. Salı günü konu hakkında taraflar arasında resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Bu süreçte transfer ödemeleri sırasında kabul edilecek para birimleri de açıklandı. Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ethereum kabul edilmesi bekleniyor.
 
Haberin ortaya çıkması ile birlikte durumun spekülasyona sebep olmasının engellenmesi için henüz kesin bir açıklama yapılmadı. Spekülasyonun ilerleyen dönemlerde ticaret konusu haline getirilmesinin böylece engellenmesi amaçlanıyor. Geçtiğimiz yıl büyük bir yükselişten sonra kripto para birimlerinin ödemelerde son derece yavaş kalacağı yönündeki endişeler sebebiyle birden sert bir düşüş yaşadığı tespit edilmişti.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol