kapat ikonu

Bitcoin hakkındaki iddialar, Libra için engel teşkil edebilir

Cowen analisti, Bitcoin ile ilgili gündeme gelen manipülasyon iddialarının Libra'nın onay süreci için daha fazla siyasi engel anlamına gelebileceğini belirtti.

  • Finans
  • 05 Kasım 2019 17:10
  • Son Güncelleme: 05 Kasım 2019 17:12

Yatırım bankacılığı hizmetleri veren Cowen & Co. LLC., yeni bir çalışmanın Facebook Inc.'in Librası için daha fazla siyasi engelin yolda olabileceğini belirtti.

Söz konusu çalışmanın iddiasına göre bir manipülatör Bitcoin'un fiyatının 20 bin dolara yaklaştığı dönemde Bitcoin'a yönelik talebi artırmak için stabil kripto para Tether'ı kullandı.

Cowen analisti Jaret Seiberg'e göre Tether'ın Bitcoin manipülasyon planının bir parçası olması durumunda diğer bir stabil kripto para olan Facebook'un önerdiği Librası da onay sürecinde daha fazla zorluk çekebilir.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralarla ilgili olarak manipülasyon konusunun en önemli endişelerinden biri olduğunu belirtmişti.

Seiberg'in müşteri notunda “Bu tarz haberler kanun yapıcıların SEC'e kripto paralara dayalı ETF'leri onaylaması için baskı yapmalarını çok daha zor bir hale getiriyor” ifadesi yer aldı.

Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol