kapat ikonu

Bitcoin Ciddi Düşüşlerden Sonra Yeniden Yükseliyor

Bitcoin teknolojisi tüm dünyayı etkisi altına alırken risk değerleme uzmanı ve Bitcoin Yatırımcısı olan Tim Draper tarafından yapılan bir çıkış fiyatların yükselmesine neden oldu.

Bitcoin ve Blockhain teknolojisi uzun zamandır küresel sisteme adapte olmaya çalışan ve gelişme gösteren bir sistem olarak ifade ediliyordu. Son günlerde Bitcoin'in düşüş eğiliminde olması pek çok yatırımcıyı olumsuz anlamda etkilemişti. Bu durumda ABD'li Bitcoin yatırımcısı ve risk sermaye girişimcisi olarak ifade edilen Tim Draper yaptığı açıklamalar ve bulunduğu taleplerin ardından Bitcoin'in yeniden yükselişe geçmesini sağladı. Bir süre önce Draper Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri'ye Bitcoin'in ülkenin resmi para birimi haline getirilmesini istemişti. Bu isteğin ardından piyasalara bakıldığı zaman son 24 saatlik süreç içerisinde 0.25 oranında bir yükseliş yaşandığı tespit edildi.
 
Arjantin ziyareti sırasında gerçekleştirmiş olduğu bu istek Bitcoin'in yeniden yükselişe geçmesine neden oldu. Bu durumun küresel bir durum haline gelebileceği ve Arjantin'in fayda sağlayabileceğini belirtirken bu durum Bitcoin fiyatlarına sadece 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yansıdı.
 
24 Saatte Değerler Arttı
 
Blockhain teknolojisinin son zamanlarda giderek yaygınlaşması da başarılı altyapı uygulamalarının varlığını gündeme taşımaya başladı. Başarılı bir sistem oturtulduğu zaman blockhain altyapısı kurulmasının kripto para akışının daha hızlı sağlanması açısından son derece önemli olduğunu ortaya koydu. Bitcoin'in merkezi para birimi haline getirilmesi imkansız bir durum gibi görünmesine rağmen aslında son derece basit ve sistem isteyen bir durum olduğunun özellikle altını çizdi.Yaşanan 0.25 oranındaki artış ise yatırımcıların yüzünü güldürdü.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol