kapat ikonu

Bitcoin Bu Yılın Rekorunu Kırdı!

Kripto para birimleri arasında lider konumda bulunan Bitcoin dalgalanmalara son vererek bu yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Kripto para birimleri arasında lider konumda bulunan Bitcoin yıl içerisinde piyasalarda meydana gelen çeşitli dalgalanmaların ardından farklı fiyat seyirlerini gerçekleştirmişti. Bunun ardından kripto para birimine ait yeni açıklamalar yapıldı. Küresel gelişmelerle birlikte dalgalanmaların sonunda sona erdiği ve Bitcoin'in ciddi bir yükselişe girdiği öğrenildi.
 
Geçtiğimiz günlerde piyasalar çerçevesinde dalgalanmaların sona erdiği dile getirilmişti. Dalgalanmaların sona ermesinin ardından Bitcoin ciddi bir yükseliş içerisine girmeye başladı. Facebook tarafından başlatılması bekletilen yeni kripto para biriminin 2020 yılında piyasa sürülmesi için gerekli çalışmaların başlatıldığı açıklanmıştı
 
Bitcoin Rekor Kırdı!
 
Açıklamanın yapılmasının ardından Pazar günü artış eğilimine giren piyasalar bu yıl içerisinde rekora imza atarak son derece dikkat çektiler. Bu süreçte 24 saat içerisinde yüzde 9.09 oranlarında bir artış meydana geldi Artışın yaşanması ile birlikte 8.725 dolara kadar yükseldiği ortaya çıktı. Piyasa hacmi ise şimdilerde 154 milyar 661 milyon dolar olarak belirlendi. Piyasanın genel olarak hacmine bakıldığı zaman yüzde 57.3'lük bir kısmını oluşturduğu ifade ediliyor.
 
Bitcoin ile birlikte başka kripto para birimlerinin de yükselişe geçtiği ortaya çıktı. Bunun üzerine en yüksek hacimli kripto paralar arasında yer alan Litecoin yükselirken son 24 saatlik içerisinde 12.44 seviyelerinde artış yaşadığı ifade edildi. Piyasa hacmine bakıldığı zaman ise 270 milyar dolar seviyelerine kadar çıktığı ortaya çıktı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol