kapat ikonu

Bir Senden Bir Binden İstihdam Teşviki Şartları

İşsizlik oranlarının artması ile birlikte devlet tarafından verilen destekler devam ediyor. Bunun üzerine bir senden bir binden teşviki ile istihdam oranlarının artırılması amaçlanıyor.

  • Kredi
  • 17 Kasım 2018 12:48
İşsizlik oranlarının artması ile birlikte devlet tarafından verilen destekler devam ediyor. Bunun üzerine bir senden bir binden teşviki ile istihdam oranlarının artırılması amaçlanıyor.
 
Artan işsizlik oranları ile birlikte istihdamı artırmak adına birtakım çalışmaların yapılmasına karar verildi. İŞKUR destekli çalışma sonrasında bir senden bir binden isimli istihdam teşviki ile birlikte hem çalışanların hem de iş verenlerin desteklenmesi amaçlanıyor.
 
Küçük işletmelerde çalışanların iş yükünü kaldırmak her zaman kolay olmaz. Bunun için devlet desteklerinde birtakım yüklerin işletme sahiplerinin üzerinden alınması amaçlanmaktadır. Ay sonunu çoğu zaman zor getiren küçük işletmelerin büyük bir kısmının vergi masraflarından bıktıkları ve sürekli ödeme konusunda sorun yaşadıkları biliniyor.
 
Teşvikten Nasıl Yararlanılabilir?
 
İŞKUR destekli bir teşvik programı olan bu süreçte ise 25 yaşın altında kalan genç işsizlerin iş hayatına atılması için gerekli desteklerin verileceği ifade edildi. İşsizlik oranlarının artması ile birlikte ekonomide birtakım çöküşler yaşanıyor. Bunun üzerine ekonomik sıkıntıların çözümü için ülke genelinde istihdamın artırılması amaçlanıyor.
 
Teşvikten yararlanmak için İŞKUR kaydının bulunması ve işsiz olunması gerekiyor. Teşvik bu yıl için geçerli olduğu için 2018 yılı içerisinde mutlaka işe alınmış olması gerekmektedir. Teşvikten yararlanması beklenen çalışanın iş verenin akrabası olması halinde hem iş veren hem de işçi hakkında gerekli yasal işlem süreci başlatılacaktır. Bununla birlikte çalışan kişinin 18 yaşından büyük 25 yaşından küçük olması gerekiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol