kapat ikonu

Bir banka daha konut kredisi faiz politikasını değiştirdi

Kamu bankalarından sonra özel bankalarda konut kredisi faiz oranlarını aşağı çekmeye başladı. Biz banka daha bu kapsamda faiz politikasını değiştirdi.

  • Kredi
  • 05 Eylül 2019 13:42
  • Son Güncelleme: 05 Eylül 2019 13:47

Kamu bankalarının konut kredisinde faiz indirimine gitmesi sonrası özel bankalar da hem konut kredisinde hem de ihtiyaç kredisinde indirim yapmaya başladı. Bu kapsamda son faiz indirimini yapan banka QNB Finansbank oldu. QNB Finansbank’ın yeni faiz oranları vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Bankanın yeni faiz politikası haberimizde…

Bazı özel bankaların yanında QNB Finansbank da konut kredisi faiz politikasını değiştirdi. Bu indirim sonrası bankanın güncel faiz oranı 7 puan daha aşağı düşmüş oldu. Banka en sonra 29 Ağustos’ta da indirim yapmıştı. Söz konusu faiz indirimi ile birlikte QNB Finansbank, bir haftada iki kez indirime gitmiş oldu.

Yeni faiz oranı yüzde kaç?

Banka bu indirim sonrası, 10 yıla kadar olan vadelerde yüzde 1.39 faiz oranı uygulama kararı aldı. QNB Finansbank, 10 sene ile 15 sene arasındaki vade seçeneklerinde ise faiz oranı %1.57 oldu.

100.000 TL çeken ne kadar öder?

QNB Finansbank’tan 10 yıl vadeli, 100.000 TL konut kredisi çekilmesi durumunda bu tutarın aylık ödemesi 1.700 TL oluyor. Toplam geri ödemesi ise 206.000 TL oluyor.

İlişkili Haberler
Flaş haber! Kuveyt Türk de konut kredisinde faiz oranlarını düşürdüFlaş haber! Kuveyt Türk de konut kredisinde faiz oranlarını düşürdü TOBB'dan özel bankalara faiz indirimi çağrısı!TOBB'dan özel bankalara faiz indirimi çağrısı! PTT'den nasıl kredi çekilir?PTT'den nasıl kredi çekilir?
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol