kapat ikonu

BİM hisselerini sattı

BİM'in ortaklarından Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu hisselerini satmış olduğunu duyurdu.

Türkiye'de hemen hemen her yerde bir şubesi bulunan ve birçok ailenin alışveriş için tek tercihi olan BİM Marketlerde hisse satışı oldu. Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu kapalı BİM hisselerini sattı.
 
Türkiye'de indirim mağazacılığı yapan Bim Birleşik Mağazalar,ortağı Mustafa Latif Topbaş elinde bulundurduğu yüzde 14.78'lik borsaya kapalı olan payların tamamını sattı.Satış işlemi Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye hisse başına 61 TL'den oldu.Bu satışla Mustafa Latif Topbaş'ın Bim'de payı kalmamış oluyor.
 
Şirketin KAP (Kamuyounu AydınlatmaPlatformu) açıklaması şöyle:
 
16.05.2017 tarihinde, Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’ndeki %14,78’lik sermaye oranına tekabul eden 44.876.992 adet halka kapalı paylarımın tamamını yine şahsımın kontrolü altında olan Merkez Bereket Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ne borsa dışından 61,00 TL birim fiyattan satmış bulunmaktayım. Satış sonrası Bim Birleşik Mağazalar A.Ş.’nde doğrudan payım kalmamıştır. Bim Birleşik Mağazalar A.Ş. yönetiminde ve kontrolünde bir değişiklik bulunmamaktadır. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıda yer almaktadır.
Kaynak: Milliyet/Uzmanpara
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol