kapat ikonu

Bilim Adamları Bitcoin Konusunda Uyarıyor

Bilim adamları tarafından yapılan değerlendirmeler çerçevesinde 20 yıl içerisinde Bitcoin'in bir iklim kaosuna sebep olabileceği ifade edildi.

Bilim adamları tarafından yapılan değerlendirmeler çerçevesinde 20 yıl içerisinde Bitcoin'in bir iklim kaosuna sebep olabileceği ifade edildi.
 
Kripto para birimleri içerisinde adını kısa sürede duyuran ve bu süreçte pek çok alanda kullanım imkanı bulan Bitcoin dikkat çekmeye devam ediyor. Kripto para birimlerinin akıbeti hakkında son zamanlarda çok olumlu değerlendirmeler yapılmamıştı.
 
Küresel bir ödeme sistemi olan Bitcoin hakkında bilim adamları bazı araştırmalarda bulundular. Geçtiğimiz yıl yükselişler ile büyük rekorlara imza atan Bitcoin bu yıl beklenen yükselişe ulaşamadı. Kripto para piyasasında bu durumun birtakım hayal kırıklıklarına sebep olduğu öğrenilmişti. Bitcoin'in tekrar yükselişi için birtakım adımlar atıldı. Ancak başarılı sonuçlar elde edilemedi.
 
Değer kaybının fazla olması bilim adamlarının da dikkatini çekti. Bunun üzerine bilim dünyası bu konuda birtakım araştırmalarda bulundu. Son yapılan bir bilimsel araştırma çerçevesinde 20 yıllık sürece bakıldığı zaman Bitcoin sisteminin iklimsel kaosa neden olabileceği belirtildi. Bitcoin madenciliği için harcanan enerjinin son derece yüksek olduğuna dikkat çekiliyor. 2033 yılına gelindiği zaman harcanan enerjinin yüksek olmasından dolayı gezegenin iklimine olumsuz bir etki sağladığı ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol