kapat ikonu

Berat Albayrak'tan Umutlandıran Türkiye Açıklaması!

Ekonomi Bakanı Berat Albayrak son yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin hiç bu kadar cazip olmadığını dile getirdi.

Ekonomi Bakanı Berat Albayrak son yaptığı açıklamalarda Türkiye'nin hiç bu kadar cazip olmadığını dile getirdi.
 
Ekonomi ve Hazine Bakanı olarak göreve başlayan Berat Albayrak Türkiye'nin son durumunu inceledi. Yapılan bu incelemelerin ve değerlendirmelerin ardından Türkiye'nin son zamanlarda giderek cazip bir ülke konumuna geldiği ve bu durumun zaman kaybetmeden değerlendirilmesi gerektiği ifade edildi.
 
Piyasayla kavga ederek bir şeyler yağmanın çok mümkün olmadığı bunun yerine kazan kazan ilişkisinin uygulandığı bir kez daha dile getirildi. Şimdilerde sanılanın aksine Türkiye ekonomisinde korkulacak bir durumun kalmadığının altı çizildi. Piyasa dinamikleri ile ekonominin son derece uyumlu olduğu belirtildi.
 
Bundan sonraki süreçte daha emin adımlarla yürüneceğinin altını çizerken diplomatik ilişkilerin önemi bir kez daha gözler önüne serildi. Şimdilerde görüşmeler ve projeler üzerinde çalışmalar devam ederken Eylül ayında yapılacak açıklamalarla birlikte beklenmedik bir sıçramanın gerçekleştirileceği öğrenildi. enflasyonun düşürülmesi için bazı planlar yapıldı. İşsizlik rakamlarının gerilemesi ve özellikle bankalarla yapılacak görüşmeler sonrasında faiz oranlarının düşmesi sağlanacak. Böylece ekonomide avantajlı bir döneme girilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol