kapat ikonu

Berat Albayrak Paris Anlaşması hakkında konuştu

Bir süredir tartışmalara sebep olan Paris Anlaşması hakkında Enerji Bakanı Berat Albayrak ilk kez konuştu.

Bir süredir tartışmalara sebep olan Paris Anlaşması hakkında Enerji Bakanı Berat Albayrak ilk kez konuştu.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu bir toplantıda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bir süredir Paris Anlaşması hakkında çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar çerçevesinde ilk kez konuşan Berat Albayrak 'Bu konuda Paris bizim muhattabımız değil' diyerek durumu özetledi.
 
Paris Anlaşmasının görüşülerek uzun yapılan toplantılar sonrasında imzalandığı ifade edilmişti. Ancak mecliste yapılan görüşmelerin ardından meclisten geçmemesi birtakım problemlerin olduğu yönünde yorumlandı. Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar sonrasında herhangi bir sorunun olmadığı ifade edildi.
 
İklim değişikliği konusunda bir anlaşma olduğu ve bu anlaşma sonrasında gelişmiş ülkelerin büyük meblağlar ödedikleri biliniyor. Bu meblağların Türkiye tarafından ödenmesinin uygun olmadığı ve Avrupa ülkeleri ile Amerika'nın iklim kirliliği konusunda çok büyük paylarının olduğu ifade edilmişti. Bu süreçte Türkiye'nin böyle bir büyük meblağ altına girmesinin mümkün olmadığı ve doğru olmadığı ifade edildi. Bu süreç içerisinde durumun çözümü halinde anlaşmanın yürürlüğe konulması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol