kapat ikonu

Benzine ikinci zam

Dün 11 kuruş zam alan benzin bugün 5 kuruş daha zamlandı. Akaryakıt dağıtım şirketleri bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 5 kuruş zam yapmış olduklarını duyurdu.

Dün 11 kuruş zam getirilen benzine bugün de 5 kuruşluk zam yapılmış olduğu bilgisi paylaşıldı. Böylece benzin iki günde üst üste aldığı zamlarla toplamda 16 kuruş pahalılaştı.
 
Bu gece yarısından itibaren şehir ve semtlere göre rekabet serbestisinden dolayı ufak tefek farklılıklar göstermekle birlikte genel olarak yurt genelinde geçerli olmak üzere benzine 5 kuruş zam getirildi.
 
Litre fiyatına 5 kuruş zam gelen benzinde fiyatlar bu gece yarısından itibaren yeni düzenleme ile oluşturulacak. Anadolu Ajansı’nın konuyla ilgili olarak edindiği bilgilere göre Ankara’da litresi yaklaşık 4,54 liradan satılan benzinin litre fiyatı 4,59 şeklidne olacak. İstanbul’da ise litresi 4,50 liradan satılan benzin 5 kuruşluk zammın ardından 4,55 liraya yükselecek. İzmir’de ise zamndan önce 4,52 liradan satışa sunulan benzinin litre fiyarı yeni zamla birlikte 4,57 liraya yükselmiş olacak.
 
Akaryakıt dağıtım şirketlerinin belirlemiş olduğu bu fiyatlar rekabet serbestisinden ötürü firmalara ve semtlere göre ufak çapta farklılıklar gösterebilecek.
 
 
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol