kapat ikonu

Benzin ve motorin fiyatlarında sürpriz gelişme

Dolar/TL kurunun gerilmesinin etkileri pompaya da yansımaya devam ediyor. Son günlerde üst üste gelen benzin ve motorin indirimlerine bu sabah bir yenisi daha eklendi.

CNN Türk'te yer alan haberlere göre, Hem dolar/TL kurunun hem de petrol fiyatının 50 dolar seviyelerine kadar gerilemesinin etkisiyle gelen indirimler devam ediyor. 26 Nisan'dan bu yana son bir hafta içerisinde benzin fiyatlarında üçüncü kez indirim müjdesi geldi. Fiyatlarda son olarak 2 Mayıs Salı günü indirime gidilmişti.
 
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 8 kuruş ve motorin fiyatlarında 10 kuruş indirim beklendiği bildirildi. PÜİS'ten yapılan açıklama şöyle;
 
"Benzin ve motorinde indirim bekleniyor: Rafineri çıkış fiyatlarında değişiklik beklendiği için 5 Mayıs 2017 tarihinden geçerli olmak üzere benzinin pompa satış fiyatında 8 kuruş, motorinin pompa satış fiyatında ise 10 kuruş indirim beklenmektedir."
 

İşte yeni benzin fiyatları

 
İndirimin ardından benzinin litre fiyatının İstanbul'da 5,04 liraya, Ankara'da 5,09 liradan, İzmir'de ise 5,07 liradan satılmas bekleniyor. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.
Kaynak: CNN Türk
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol