kapat ikonu

Belgeli Çalışan Sayısı Artıyor

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen eğitim sonrasında verilen belgelerle iş hayatına başlayan 300 binin üzerinde kişi olduğu tespit edildi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından verilen eğitim sonrasında verilen belgelerle iş hayatına başlayan 300 binin üzerinde kişi olduğu tespit edildi.
 
Türkiye'nin en büyük sorunlarından birisi olan istihdam sorununu ortadan kaldırmak adına birtakım çalışmalar yapılıyor. Aynı zamanda mesleklerin yeterliliğini denetleyen çeşitli uygulamaların hayata geçirilmesi ile birlikte mesleki yeterlilik kurumu tarafından eğitimlere ağırlık verildiği açıklandı.
 
Mesleki yeterlilik kurumu tarafından verilen eğitimlerin ardından çalışanlara belgeleri kazandırılıyor. Çalışanların iş hayatında başarıl olmaları ve yaptıkları işi eksiksiz bir şekilde gerçekleştirmeleri için gerekli düzenlemeler hayata geçirildi. Devlet tarafından verilen destekler sonrasında belge zorunluluğu ve durumun ehemmiyeti bir kez daha gündeme getirildi.
 
Belge zorunluluğu olan bazı mesleklerin olmasından dolayı eğitimin ne kadar gerekli olduğu bir kez daha gündeme taşınıyor. Bu süreçte eğitim alması gereken bazı tehlikeli kategorisine giren mesleklerin olduğu öğrenildi. Yakın zamanda yapılacak düzenlemelerin ardından belge zorunluluğu bulunan meslek sayısının artırılarak 100 olarak belirlenmesine karar verildi. Şimdiye kadar eğitim görerek belge alan kişi sayısının 300 bini geçtiği dile getirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol