kapat ikonu

Beklenen Ödemeler Bugün Tek Seferde Yapılacak!

Tarım ve Ormancılık Bakanı tarafından binlerce çiftçinin heyecanla beklediği açıklama geldi. Bunun üzerine ödemeler bugün tek seferde yapılmaya başlanacak.

Tarım ve Orman Bakanı Beki Pekdemirli tarafından bugün merakla beklenen açıklama sonunda yapıldı. Anaç, manda yavru ve sürü yöneticisi konusunda verilen desteklemelerin bugün yapılacağı öğrenildi. Bugün yapılan açıklamaların ardından saat 18:00'da ödemelerin kişilerin hesaplarına tek seferde yapılacağı öğrenildi. Daha önce parça parça yapılan ödemeler çeşitli tartışmalara neden oluyordu. Ancak şimdilerde ödemelerin tek seferde yapılması planlanıyor.
 
Bugün Tarım ve Ormancılık Bakanı Pakdemirli Adıyaman Ziraat Odası tarım ve hayvancılık sektörü temsilcileri ile bir araya geldi. Yapılan bu değerlendirmeler sonrasında gazetecilere yeni bir açıklama yapıldı. 2018 yılında verilmesi planlanan malak desteklerinin bugün itibariyle ödenmeye başlanacağı tespit edildi. Ödemeler 18:00'dan sonra başlayacak.
 
Ödemeler Tek Seferde Yapılacak
 
Bugün yapılan açıklamalar ve ödeme planlamaları doğrultusunda toplam 8 bin 569 yetiştirici arasından 31 bin 207 baş malağı için 8 milyon liralık toplu bir destek ödemesinin yapılması amaçlanıyor. Çiftçilere yapılacak ödeme için geri sayım başladı.
 
Anaç manda yetiştiriciliği desteği içinde ödemeler yakın zamanda başlayacak. Her geçen yıl biraz daha artan destek ödemeleri bugün akam saatlerinde sırayla tek seferde çiftçilerin banka hesaplarına gönderilecek.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol