kapat ikonu

Beklenen O Ödemeler Ay Sonuna Kadar Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli katıldığı bir toplantıda çiftçilere verilecek tarımsal destek ödemelerinin Mart ayının sonuna kadar ödeneceği ve tarihlerin öne çekildiği müjdesini verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli katılmış olduğu bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Tarım sektörüne uzun bir süredir verilen destek ödemelerinin bu yıl ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Bakan Pekdemirli yaptığı açıklamalarda toplam 8 milyar 777 milyon liraya varan destek ödemelerinin Mart ayının sonuna kadar her çiftçiye sorunsuz bir şekilde yapılacağı belirtildi.
 
Amasya'nın Suluova ilçesinde düzenlenen bir tarım toplantısına katılan Bakan Pekdemirli gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle son yıllarda tarım sektöründe yaşanan ve hem çiftçileri hem de vatandaşları etkileyen sorunların çözüm yolları hakkında önemli paylaşımlar yapıldı. Daha önce ödemelerin daha ileri bir tarihte yapılmasına karar verilmişti. Ancak Pekdemirli bu toplantıda önemli bir müjde paylaştı.
 
Ödemeler Öne Çekildi
 
Diğer sektörlere verilmeyen desteklerin öncelikli olarak tarım sektörüyle ön plana çıktığı ve ön planda tutulduğu ifade edildi. Bu süreçte çiftçileri rahatlatmak için ödemelerin öne çekildiği müjdesi verildi. Ocak Şubat ve Mart ayı için toplam verilecek tarımsal destek ödeme miktarı 8 milyar 777 milyon lira olarak belirlendi.
 
Beklenen ödemeler Mart ayının sonuna kadar tamamlanmış olacak. Ödeme planı hakkında yeni bir takvim açıklanacak. Çiftçilere tarımsal destek verilmesi amacıyla elektrik kullanımının yüzde 12 oranında indirildiği ifade edildi. Yeni tarife önümüzdeki aylardan itibaren kullanıma geçecek. Tarımsal desteklerin yanı sıra verilecek küçük desteklerin ardından tarımsal üretimin de artırılması planlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol