kapat ikonu

Bekarlık borçlarına dikkat!

Yapılan boşanma başvurularının büyük kısmının borçlar nedeniyle olmasından dolayı konu hakkında bir açıklamanın yapıldığı belirtildi.

Yapılan boşanma başvurularının büyük kısmının borçlar nedeniyle olmasından dolayı konu hakkında bir açıklamanın yapıldığı belirtildi.
 
Evlilik hazırlığı içerisinde olan binlerce çiftin olduğu düşünüldüğü zaman son dönemlerde boşanma nedenleri de incelemeye alındı. Bu süreç içerisinde boşanma sebepleri arasında en yaygın olanı ise borçların neden olduğu krizler olarak ifade edildi. Evlilik hazırlığı yapan çiftlere birbirlerinin güncel borçlarının olup olmadığının mutlaka öğrenilmesi konusunda gerekli uyarılar yapıldı. Bu uyarılar sonrasında kulak asmayan çiftlerin borçlar nedeniyle kendilerini mahkeme salonlarında buldukları ve bu sebepten çok önemli olduğu belirtildi.
 
Evlilikte çiftlerin bekarlık sırasında yaptıkları ancak çeşitli sebeplerle ödemedikleri borçların bir süre sonra karşılarına çıkıp çeşitli zorluklar yaşamalarından dolayı son derece etkili olduğu öğrenildi. Bu konuda gerekli çalışmaların yapılması ve çiftlerin borçlarını imkanları varsa özellikle evlenmeden önce ödemeleri gerektiği belirtildi. Yapılan istatistikler çerçevesinde bir kişinin borcunu ödememesi diğer kişinin maddi açıdan etkilenmesine neden olduğu için bu durum kavgalara da neden olmaya başladı. Evlenmeden önce yapılan borçların diğer eşin şahsi mal varlığını etkilemeyeceği ancak sonradan edinilmiş olan mallara el konulabileceğini belirlediği için bu konu ciddi olarak ele alınması gereken bir konu olarak ifade edildi.
 
Edinilmiş olan mallara el konulmaması için bu durumun mutlaka belgelerle ispat edilmesi gerekiyor. İspat edilmemiş olan mal varlıkları bu sayede elden gidebiliyor. Vatandaşların aldıkları her malın faturasını saklamaları ve ilerde oluşabilecek sorunlara karşı belge niteliği taşıması konusunda gerekli uyarılar yapıldı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol