kapat ikonu

Bedelli Askerlik Yeniden Ele Alınacak

Başbakan Binali Yıldırım yeni hükümetin kurulmasının ardından yapılacaklar arasında ilk sırada bedelli askerliğin görüşüleceği ifade edildi.

Başbakan Binali Yıldırım yeni hükümetin kurulmasının ardından yapılacaklar arasında ilk sırada bedelli askerliğin görüşüleceği ifade edildi.
 
Milyonlarca genci yakından ilgilendiren bedelli askerlik sorunu son zamanlarda hükümet tarafından ele alınmaya başlandı. Uzun zamandır bedelli askerliğin getirilmesi konusunda önemli çağrılar bulunuyordu. Ancak sonrasında seçimlerin ardından hükümet bedelli askerliğe yeşil ışık yakacak ciddi açıklamalar gerçekleştirmeye başladı.
 
Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklamalarda bedelli askerlik hakkında 'Son zamanlarda çok fazla istek geliyor. Yeni hükümet kurulduktan sonra bu durum ele alınacak ilk maddeler arasında yer alıyor' ifadelerini kullandı. Gençlerin yaşamış oldukları belirsizliklerin bu anlamda ortadan kaldırılacağı ifade edildi.
 
Sorunun ele alınması için silahlı Kuvvetler, Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Bakanlığı tarafından görüşülmesi bekleniyor. Getirilmesi beklenen çözümlerin geçici olmaması ve yapısal bir çözüm olması için özellikle çalışmalar gerçekleştirilecek. Bedelli askerlik özellikle kendi işini yapan pek çok kişiyi derinden etkilemişken sorununun çözümü ile birlikte durumun ekonomiye de katkı sağlaması bekleniyor. sorunun doğru bir şekilde çözümlenmesi için farklı alternatiflerin değerlendirmeye alınması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol