kapat ikonu

Bedelli Askerlik Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

Bedelli askerlik açıklamasının ardından bankalar tarafından sunulan kredi imkanları arttı. 15 bin lira değerinde olan kredi imkanı için bankalar adeta yarış içerisine girdiler.

  • Kredi
  • 23 Ekim 2018 11:40
Bedelli askerlik açıklamasının ardından bankalar tarafından sunulan kredi imkanları arttı. 15 bin lira değerinde olan kredi imkanı için bankalar adeta yarış içerisine girdiler.
 
Aylar önce hükümet tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde bedelli askerlik getirilmişti. Bedelli askerlik yapabilmek için yaş şartını tamamlamak gerektiği gibi bunun ardından 15 bin liralık askerlik bedelinin yatırılması gerekiyor. 21 günlük temel eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından askerlik görevi tamamlamış sayılıyor.
 
Bedelli askerlik için pek çok kişinin şimdiden heyecanlandığı ve başvuruların yoğun bir şekilde devam ettiği biliniyor. Temel askerlik eğitiminin tamamlanmasının ardından aylarca süren askerlik sürecinin 3 haftada tamamlanması gerekiyor. Bankalar bu süreçte çeşitli kampanyalar ve çalışmalar dahilinde bedelli askerlik kredisi veriyorlar.
 
Bankalar tarafından verilen bedelli askerlik kredisi bankaların çalışma prensibine göre değişiklik gösteriyor. Faiz oranları değişiklik gösterirken en iyi araştırmayı yapmak gerekebilir. Bazı bankalar müşteri platformunu geliştirmek adına kredi seçeneklerini geliştirirken aynı zamanda indirim ve kampanyalarla birlikte yardımcı olabiliyorlar. Bedelli askerlik yapmak isteyen vatandaşlar 15 bin liralık kredi için bankaların sundukları bedelli askerlik kredisine ya da ihtiyaç kredisine başvuru yapılabilir. 15 bin liralık kredi için sunulan en uzun ödeme vadesi 48 ay olarak belirleniyor. Araştırma yapmadan kredi çekmek doğru olmadığı için bankalar arasında faiz oranlarının ve uygun ödeme koşullarının en iyi şekilde araştırılması gerekiyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol