kapat ikonu

Bayramın Bilançosu 6 Milyar Liradan Fazla!

Bayram tatilinde turizmciler de bayram edecek. Otellerde doluluk oranlarının yüksek olması elde edilecek gelirin 6 milyar liranın üzerinde olmasını gündeme getirdi.

Bayram tatilinde pek çok kişi uzatılan tatili de fırsat bilerek sezonun açılması ile birlikte tatil planlarını yapmaya başladı. Özellikle deniz tatili yapmak isteyen pek çok kişi bu anlamda Akdeniz ve Ege kıyılarını mesken tutmuş durumda. Aylar öncesinde rezervasyonlar yapılırken pek çok yetkili otellerde doluluk oranlarının tamamlandığını ve boş yer kalmadığını açıkladılar.
 
Özellikle 2019 yılında turizm sektöründe son derece büyük bir gelişmenin yaşandığı ve turizmcilerin bu durumdan son derece memnun oldukları ortaya çıkmıştır. Turizm sektörünün bu denli iyi bir noktada bulunması bu anlamda gelecek olan gelirlerin ve beklentilerinin arttığı ifade edildi. Bu yıl turizm sektöründe bir rekor beklendiği belirtildi.
 
6 Milyar Liralık Gelir Elde Edilecek
 
Okulların kapanması, bayram tatilinin uzatılması ve bununla birlikte turizm sezonunun da açılması beklentilerin artmasına neden oldu. Şimdiye kadar pek çok otobüs tren ve uçak seferlerinin dolduğu ortaya çıktı. Ek seferler açıldığı halde gelen taleplere yetişmek pek mümkün olmuyor.
 
Turizmciler tarafından gerçekleştirilen bir açıklama sonrasında akraba ziyaretleri de dahil olmak üzere bu bayramda 7 8 milyon kişinin seyahat edeceği belirlendi. Bununla birlikte bayram tatilinin ekonomiye olan katkısının ise 6 milyar liradan daha fazla olması bekleniyor. Bu rakam ise ekonomi açısından son derece önemli bir miktar olarak ifade ediliyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol