kapat ikonu

Bayramda Uçaklardan Tarihi Rekor Gelecek!

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının ardından yapılacak uçuş sayısının adeta rekor kırması bekleniyor.

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasının ardından yapılacak uçuş sayısının adeta rekor kırması bekleniyor.
 
Bayram tatilinin uzatılıp uzatılmayacağı son zamanlarda en çok tartışılan konular arasında yer alıyordu. Bu süreç içerisinde nasıl bir yol izleneceği merak edilirken hükümet aldığı karar sonrasında tatilin 10 güne kadar uzatılmasına karar verdi. Bu haberi duyan binlerce vatandaş tatil planları yapmaya başladı. Yolculuk için hem hızlı hem konforlu olması sebebiyle uçaklar tercih edildi. Şimdiden pek çok seferin dolduğu ve koltukların hızla tükendiği açıklandı.
 
Yapılan değerlendirmeler sonrasında bayram süresince yapılacak olan uçuş seferlerinin geçen yıllara bakıldığı zaman son derece yüksek olması tahmin ediliyor. Pek çok hava yolu şirketi vatandaşların isteklerine uyum sağlamak ve ortaya çıkabilecek mağduriyetleri engellemek adına ek seferler koymaya başladılar. Türk Hava Yolları farklı şehirler için yapılacak uçuşlar için toplam 196 ek sefer koyduğunu açıkladı. aynı çalışmanın diğer uçuş şirketleri tarafından da yapıldığı öğrenildi.
 
Yapılan değerlendirmeler ve tahminler sonrasında bayram süresince ülkede bulunan 7 büyük havalimanından 42 binin üzerinde uçağın havalanması bekleniyor. Bu süreçte havayolu şirketleri havalimanlarına gelecek olan vatandaşlara çeşitli uyarılarda bulundu. Bu süreçte uçuştan iki saat önce alanda bulunulması gerektiğini, aksi takdirde yaşanabilecek yoğunluktan dolayı bazı işlemlerin tamamlanamama ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Yaşanabilecek olan gecikmeler konusunda şirketin herhangi bir sorumluluğunun bulunmadığı dile getirildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol