kapat ikonu

Bayramda Köprü ve Otoyollarda Ulaşım Ücretsiz

Kurban Bayramına çok az bir zaman kalmışken bayram boyunca köprü ve otoyollarda geçişlerin ücretsiz olmasına karar verildi.

Kurban Bayramına çok az bir zaman kalmışken bayram boyunca köprü ve otoyollarda geçişlerin ücretsiz olmasına karar verildi.
 
Kurban Bayramı yaklaşırken milyonlarca kişinin yollara çıkmaları bekleniyor. Tatil amaçlı yola çıkacak olan binlerce kişiyi yakından ilgilendiren yeni bir karar verildi. Bu karara göre Resmi Gazete'de yayınlanan ibareler sonrasında otoyol ve köprülerden bayram dolayısı ile geçişlerin ücretsiz olmasına karar verildi.
 
Kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayınlanmasının ardından ücretsiz geçiş kararının ilk olarak 18 Ağustos Cumartesi günü hayata geçirilmesi planlanıyor. Bununla birlikte 27 Ağustos Pazartesi sabah 07:00 sularına kadar geçişlerin ücretsiz bir şekilde sağlanması amaçlanıyor.
 
Yap işlet devret projeleri çerçevesinde bulunan köprü ve otoyolların bu anlamda ücretsiz geçişlerin dışında olduğu ifade edildi. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında sorumluluk altında bulunan otoyollardan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsünden herhangi bir geçiş yapılmayacak. Böylece bayramda toplu taşımalarda da ücretsiz uygulamasının gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol