kapat ikonu

Bayramda Ankaralılar Ücretsiz Seyahat Edecekler

Bayramın yaklaşması ile birlikte belediyeler tarafından yapılan toplantılar artmaya başladı. Bu toplantıların ardından Ankara belediyesi bayram için vatandaşları yakından ilgilendiren bir karar aldığını açıkladı.

Bayramın yaklaşması ile birlikte belediyeler tarafından yapılan toplantılar artmaya başladı. Bu toplantıların ardından Ankara belediyesi bayram için vatandaşları yakından ilgilendiren bir karar aldığını açıkladı.
 
Ramazan bayramının yaklaşması ile birlikte vatandaşların ulaşım sıkıntısı yaşamamaları için çeşitli kararlar alınmaya başlandı. Bu kararlar çerçevesinde Ankara belediyesi tarafından bazı kararlar alındı. Bayram süresince vatandaşların toplu taşıma araçlarına ücretsiz binmeleri için yeni bir düzenleme getirildi. Bu düzenlemelere göre bayramda ziyaretleri artırmak, vatandaşları bu konuda teşvik etmek için toplu taşıma araçları ücretsiz bir şekilde hizmet verecek.
 
Bayram tatillerinde vatandaşların aileleri ile zaman geçirmeleri, akraba ziyaretlerini aksatmamaları ve mezarlık ziyaretlerini rahatlıkla yapabilmeleri için hizmet verilecek. Bu hizmetle birlikte bayramın son gününe kadar vatandaşlar sorunsuz bir şekilde verilen hizmetlerden yararlanabilecekler. İlerleyen günlerde hizmetlerin detayları hakkında vatandaşların bilgilendirileceği açıklandı. Yapılan görüşmeler sonrasında bayramda uygulanacak otobüs tarifeleri belediyenin resmi internet sayfasında yayınlanacak. Özellikle bayramda mezarlık ziyaretlerinin arttığı düşünüldüğü zaman mezarlıklara daha kolay ulaşım sağlamak adına otobüsler hizmet verecek. Şehirde bulunan EGO otobüslerine binen vatandaşlar mezarlıklara gidebilecekler. Mezarlıklar içerisinde ring servisleri de hizmet verecek. Büyük mezarlıklarda ulaşım zor olduğu için belediye tarafından ring hizmeti sağlanacak.
 
Geçtiğimiz günlerde İzmir ve İstanbul'dan da haber gelmişti. Bu habere göre belediyeler bayram boyunca toplu taşıma araçlarında yüzde 50 oranında indirim sağlayacaklarını açıklamışlardı. Ankara belediyesi bu durumun bir adım önüne çıkarak otobüslerde tamamen ücretsiz hizmet vereceklerini açıklayarak son derece dikkat çektiler. Vatandaşlar yapılacak uygulamadan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol