kapat ikonu

Bayram Tatilinin Uzatılması Turizmcileri Sevindiriyor

Türkiye Otelciler Birliği tarafından yapılan açıklamalarda bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının turizm sektörünü olumlu anlamda etkilediği ifade edildi.

Türkiye Otelciler Birliği tarafından yapılan açıklamalarda bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasının etkileri konusunda önemli değerlendirmeler yapıldı. Bu değerlendirmeler çerçevesinde hem tatilcilerin hem de turizmcilerin bayram tatilinin uzatılması konusunda memnuniyetlerini bir kez daha dile getirdiler. Turizm sektörü son 3 4 yıl içerisinde büyük bir sorun yaşamıştı. Bu sorunlarla birlikte son yıllarda hükümet tarafından alınan desteklerle birlikte olumlu yönde değiştiği ifade edildi.
 
Sektördeki olumlu gelişmelerin kalıcı hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Özellikle bu yıl için turizmciler son derece umutlu olduklarını defalarca dile getirdiler. Özellikle yabancı turist hedefinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Bununla birlikte bu yıl turizm sektöründe rekor kırılması diğer beklentiler arasında yer alıyor.
 
Tatilin Artırılması Yüzleri Güldürdü
 
Daha önce kitle ve rakamlar konusunda turizm sektöründe ciddi sıkıntılar meydana gelmişti. Bu sıkıntıların ortadan kaldırılması için iç turizmin de geliştirilmesi amaçlanıyor. Turizm sektörünün geliştirilmesi planlanırken öncelikli iç turizmin geliştirilmesi içinde çeşitli çalışmaların yapılması planlanıyor.
 
Özellikle hükümet tarafından geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasına karar verilmişti. açıklamanın ardından pek çok tatilci rezervasyonlarını tamamlarken tatil planlarını oluşturdu. Bunun üzerine turizmciler gelen taleplerden dolayı mutlu olduklarını açıkladılar. Turizm sektörünün geliştirilmesi açısından bu çalışmanın son derece başarılı olduğu bir kez daha dile getirildi.
Etiketler
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol