kapat ikonu

Bayram Öncesinde Otobüs Seferleri Neredeyse Tükendi!

Ramazan Bayramı'na 5 gün kalmışken otobüs firmaları tarafından seferlerin \%90'lık kısmının bittiği gerekçesi ile açıklamalar yapıldı.

Ramazan Bayramı tatili hükümet tarafından verilen destek sonrasında 9 güne kadar çıkarıldı. Bu süreçte yaz tatilinin de gelmesi ile birlikte pek çok kişi bu tatili dinlenmek ve eğlenmek için geçirmek amaçlı harekete geçtiler. Geçtiğimiz günlerde otobüs firmaları ve turizmciler tarafından vatandaşlara bir uyarı yapıldı. Vatandaşların bayram öncesinde planlarının aksamaması ve yarı yolda kalmamaları için hızlı hareket etmeleri ve erken davranmaları gerektiği ifade edildi.
 
Özellikle tatil planlamasını son güne bırakan pek çok vatandaş büyük bir mağduriyet yaşadılar. Otobüs firmaları tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde şimdiye kadar biletlerin yüzde 90'lık kısmının satıldığı ortaya kondu. Özellikle otobüs bileti almak isteyen vatandaşların Karadeniz ve Ege Bölgesi'ne yoğunluk açısından daha fazla ilgi gösterdikleri ortaya çıktı.
 
Ek Seferlerin Açılması Bekleniyor
 
Yoğunluğun artması ile birlikte seferlerin tükenmesi vatandaşların mağduriyet yaşamalarına neden oldu. Bu süreçte birçok otobüs firması tarafından ek seferler açıldı. Ancak açılan ek seferlerde de yoğunluğun yaşanması dikkatlerden kaçmadı.
 
Biletlerin şuan neredeyse tükendiği ifade ediliyor. Sadece Trakya bölgesine seferlerin ve yerlerin olduğu öğrenildi. Çünkü özellikle İStanbul merkezli seferlerde bölgeye günlük olarak seferler düzenleniyor. Vatandaşların son güne bırakmamaları konusunda uyarılar yaptıkları belirlenirken özellikle Karadeniz Bölgesi için ek seferlerin açılması bekleniyor.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol