kapat ikonu

Başvuru Yapanlar Vergi Ödemeyecekler

Varlık Barışı için son tarih 31 Temmuz olarak belirlenmişti. Bunun üzerine yurt dışından para ve döviz getirenler vergiden muaf tutulacaklar.

Varlık Barışı için son tarih 31 Temmuz olarak belirlenmişti. Bunun üzerine yurt dışından para ve döviz getirenler vergiden muaf tutulacaklar.
 
Varlık barışına yönelik gerçekleştirilen çalışmalar için yurt dışında yaşayan vatandaşlara da çeşitli imkanlar tanındı. Bu süreçte ortaya atılan yeni yönetmelik çerçevesinde yurt dışında yaşayan vatandaşlara çeşitli imkanlar tanındığı ifade edildi. 31 Temmuz tarihine kadar yurt dışında bulunan döviz,altın ve para gibi varlıkların ülkeye getirilmesi halinde bazı imkanlar verilecek.
 
Bu imkanlar çerçevesinde son başvuru tarihinin gerçekleştirilmesi halinde vergi ödemek zorunda kalmayacakları belirtildi. Ancak 31 Temmuz tarihinden sonra varlıkların ülkeye getirilmesi halinde vatandaşlar yüzde 2 oranında vergi ödeyeceklerini ifade ettiler.
 
Bir süredir yurt dışında bulunan varlıklarını ülkeye getirmek isteyen ancak bunun için fırsat bulamayan vatandaşların şikayetleri gündeme getirilmişti. Mecliste görüşülüp kabul edilen varlık barışı yasası ile birlikte yurt dışındaki binlerce vatandaşın vergiden muaf tutulması amaçlanıyor. Vatandaşlara son başvuru tarihi olan 31 Temmuz konusunda önemli uyarılar yapıldığı ifade edildi.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol