kapat ikonu

Başkentten Roma'ya direkt uçuş heyecanı

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran, THY’nin 60 yıl aranın ardından ilk kez bugün başkent Ankara'dan Roma'ya uçuş gerçekleştireceğini duyurdu.

Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türk Hava Yollarının (THY) bugün 60 yıl aranın ardından ilk kez Roma'ya direkt uçuş gerçekleştireceğini ilan ederek başkent Ankara’nın ocak ayında üç dünya başkentine direkt uçuşla bağlanacağı bilgisini paylaştı. Baran, Esenboğa'dan İtalya, İngiltere ve Gürcistan'ın başkentlerine direkt uçuşun yapılacağını vurgulayarak, Roma'nın ardından yarın da Londra'ya ve 18 Ocak’ta Tiflis'e başkentten direkt uçuş gerçekleştirileceğini bildirdi. Uçuşların sürekliliği adına doluluk oranlarının öneminden de bahseden Baran, bu doğrultuda tüm Ankaralıların gerçekleştireceği seyahatlerde doğrudan uçuşları tercih etmelerini istedi.
 
Baran, başkentin yakın dönem içerisinde gerçekleşen çalışmalar vesilesiyle birçok alanda önemli gelişme kaydettiğini anımsatarak, ‘’Dünya şehri Ankara’’ hedefine yavaş yavaş yaklaşıldığını vurguladı.
 
60 YIL ARANIN ARDINDAN İLK DİREKT UÇUŞ BUGÜN BAŞLIYOR
 
Baran, Ankara'dan üç başkente başlatılacak doğrudan uçuşlara ilişkin yaptığı değerlendirmesinde, ATO'nun girişimleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteği, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı'nın çalışmalarının ardından Ankara'dan yurt dışına doğrudan uçuşlarla yeni destinasyonlar ekleneceğine dikkati çekerek, bu doğrultuda İtalya'nın başkenti Roma'ya 60 yıl aranın ardından ilk direkt uçuşun bugün itibarıyla başlayacağını açıkladı.
 
YARIN LONDRA, 18 OCAK’TA DA TİFLİS’E
 
Roma'nın ardından yarın da İngiltere'nin başkenti Londra'ya ve 18 Ocak tarihinde Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e Ankara'dan direkt uçuş gerçekleştirileceğini ifade eden Baran, Ankara'nın uzun senelerdir sorunu olan aktarmasız uçuş konusunda çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek, Frankfurt, Berlin, Viyana ve Paris ile başlatılan direkt uçuşlarda gelinen aşamadan da büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.
 
VATANDAŞLARA, ‘’DOĞRUDAN UÇUŞLARI TERCİH EDİN’’ ÇAĞRISI
 
Baran, uçuşların devamı için doluluk oranlarının önem taşıdığına işaret ederek, bu konuda tüm Ankaralılara görev düştüğünü öne sürdü. Vatandaşlara seyahatlerinde doğrudan uçuşları tercih etmeleri çağrısında bulunan Baran, direkt uçuşların Ankara'nın gelişimi için büyük önem taşıdığına dikkati çekti.
 
ANKARA, SON DÖNEMDE GERÇEKLEŞEN ÇOK YÖNLÜ ÇALIŞMALARLA ÖNEMLİ GELİŞME KAYDETTİ
 
Ankara’nın, son dönemde gerçekleşen çok yönlü çalışmalarla sanayiden ticarete, turizmden sağlığa kadar birçok alanda gelişme kaydettiğini hatırlatan Baran, yurt dışına doğrudan uçuşlar konusunun bu çalışmalarla paralel yürütülmesinin şart olduğunu savunarak, ‘’Dünya şehri Ankara’’ hedefine adım adım yaklaşıldığını ileri sürdü.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol