kapat ikonu

Başkan Erdoğan stokçulara karşı uyardı

İş dünyası ve üreticilere çağrıda bulunan Başkan Erdoğan, önemli uyarılarda bulundu.

  • Gündem
  • 02 Ekim 2018 14:27
  • Son Güncelleme: 03 Ekim 2018 00:43

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda stoklara ve stokçulara fırsat verilmemesi gerektiğini belirterek; önemli bir uyarıda bulundu.

ERDOĞAN, DEVLETİN KARARLILIĞINDAN BAHSETTİ

Erdoğan, ''Eğer stokçular tarafımızdan belirlenirse, gereğini yaparız'' diyerek bu konuda devletin ne kadar kararlı olduğunu vurguladı.

''İDLİB'DEN ALNIMIZ AK BİR ŞEKİLDE ÇIKACAĞIZ''

Suriye'ye yönelik gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Başkan Erdoğan, Suriye'de atılan hiçbir adımın yanlış olmadığının ortada olduğunu söyleyerek; İdlib'deki imtihandan da iyi bir sonuç elde edileceğini ve Türkiye'nin alnının ak bir şekilde bu süreçten çıkacağından şüphe duymadığını dile getirdi.

''KİMSENİN HAKKIMIZI GASTBETMESİNE İZİN VERMEYİZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'ye rağmen yapılan hiçbir işin bu bölgede başarıya ulaşamayacağına dikkati çekerek; Kıbrıs ve Ege çevresinde gelişen hadiseler için de uyarıda bulundu. Türkiye'ye karşı işler yapabileceklerini zannedenlerin yanıldığını ifade eden Cumhurbaşkanı, bunların yanıldıklarını yakında anlayacaklarını belirterek; Türkiye'nin hiçbir ülkenin hakkında, hukukunda, çıkarında gözü olmadığını açıkladı ve ekledi: Ama kimsenin de bizim hakkımızı, hukukumuzu, çıkarlarımızı gasbetmesine asla izin vermeyeceğiz...

İŞ DÜNYASINA ÖNEMLİ ÇAĞRI

Son olarak konuşmasında iş dünyasına da önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı, stoklara ve stokçulara fırsat verilmemesini, bunların yaşanması ve ortaya çıkarılması durumunda gereğinin yapılacağını söyledi.
 

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol