kapat ikonu

Başkan: Ekonomik saldırıyı atlatma yolunda ilerliyoruz

Gece yarısı operasyonlarıyla ekonomimizi çökertmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin söz konusu saldırıları da atlatma yolunda ilerlediğini ifade etti.

  • Gündem
  • 01 Ekim 2018 16:15
  • Son Güncelleme: 01 Ekim 2018 18:20
27. Dönem 2. Yasama Yılı'nın açılışı vesilesiyle TBMM Genel Kurulunda milletvekillerine hitap eden Başkan Erdoğan, 23 Nisan 1920'den bugüne Meclis çatısı altında görev yapan milletvekillerini saygıyla yad etti.
 
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİN AİLELERİNE SELAM
 
Kurtuluş Savaşı'nın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm TBMM üyelerinden ahirete irtihal edenleri rahmet ile andığını söyleyerek cümlelerine başlayan Başkan, son dönemde terörle mücadelede ve 15 Temmuz'da FETÖ'cüler tarafından kalkışılan hain darbe girişiminde şehit düşenlerin yakınları ile gazilere selamlarını iletti.
 
REFORM ÇABALARI DEVAM EDİYOR
 
Türkiye'de yönetim reformu çabalarının 200 yıla yaklaşan geçmişi olduğunu belirten Başkan Erdoğan, Osmanlı döneminde Tanzimat'tan Islahat'a pek çok deneme yapıldığını, İstiklal Harbi'nin ardından tercihin cumhuriyetten yana yapıldıktan sonra da bu arayışın devam ettiğini aktardı.
 
''DARBELERE, VESAYETLERE KRİZLERE ENGEL OLUNAMADI''
 
Önce tek partili, ardından çok partili rejimlerin denendiğini fakat darbelere, vesayetlere, krizlere engel olunamadığının altını çizen Başkan, Türkiye'yi raydan çıkarmak isteyenlere fırsat verilmediğini söyledi.
 
Başkan Erdoğan, bu arayışların son dönemde de sürdüğüne işaret ederek özellikle 2007 yılında yaşanan ''Cumhurbaşkanlığı seçimi'' krizinin yeni bir reformu, yeni bir değişimi kaçınılmaz hâle getirdiğini vurguladı.
 
''HİÇ KİMSEYİ VİCDAN YOKSUNU TEFECİLERİN, FIRSATÇILARIN İNSAFINA TERK ETMEYECEĞİZ''
 
Ekonomi ile ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan, sanayicileri, tüccarları, çalışanları, vatandaşları, vicdan ve ahlak yoksunu tefecilerin, fırsatçıların insafına terk etmeyeceğini dile getirdi. Serbest piyasa ekonomisi kurallarından taviz verilmeden gereken her türlü tedbirin alınacağını ifade eden Başkan Erdoğan, bu tedbirlerin de uygulanacağını söyledi.
 
''ALLAH'IN İZNİYLE BU SALDIRIYI DA ATLATMA YOLUNDA İLERLİYORUZ''
 
Başkan Erdoğan, Türkiye'yi köşeye sıkıştırmak için yapılan her hamlenin ülke olarak yapılan daha büyük atılımlarla karşılık bulduğuna dikkat çekerek; çarenin de millette, demokraside ve milli iradenin üstünlüğünde aradıklarını söyledi. Türkiye'nin vesayet bataklığına itilmek istediğini ancak çözümü her zaman millette bulduklarını söyleyen Başkan, uluslararası alanda da ülkemizi kuşatmaya çalıştıklarını ve gücü de milletten alarak yola devam ettiklerini ifade etti.
 
Sokakları karıştırarak halkı birbirine düşürmeye çalışanlara da fitneye fırsat vermediklerini belirten Başkan Erdoğan, terör örgütlerini kullanarak ülkemize diz çöktürmeye çalıştıklarını, PKK, DEAŞ, FETÖ gibi terör gruplarının Türkiye tarafından başlarının ezildiğinin altını çizdi.
 
Gece yarısı yapılan operasyonlarla Türk ekonomisini çökertmeye çalışanlara karşı Tükiye'nin Allah'ın izni ile bu saldırıları da atlatma yolunda ilerlediğini bildiren Erdoğan, milletle birlikte hareket etmenin önemini aktardı.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol