kapat ikonu

Başbakan Yardımcısından MTV zammı değerlendirmesi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldığı toplantıda çok tartışılan MTV zammı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katıldığı toplantıda çok tartışılan MTV zammı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
Bir süredir gündemde MTV zammı hakkında çeşitli tartışmalar yer almış vatandaşların zam hakkında dile getirdiği şikayetler kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı. 2018 yılından itibaren MTV zammının yüzde 40 oranında artış göstermesi rakamın çok büyük olduğunu ve pek çok araç sahibinin bu durumdan olumsuz etkilendiği iddialarını gündeme getirdi.
 
Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek katılmış olduğu bir toplantı sırasında konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Motorlu taşıtlar vergisi için getirilen zam oranının vatandaşlar tarafından tamamen yanlış anlaşıldığını açıkladı. Yüzde 40 oranında belirlenen zammın sadece 2018 yılında sıfır otomobil alacak vatandaşları yakından ilgilendirdiğini, araç sahibi olan yaklaşık 21 milyon vatandaşın bu durumdan herhangi bir şekilde etkilenmeyeceğini dile getirdi. Ayrıca getirilen bir diğer kolaylık sayesinde 2018 yılından önce alınan araçların belirlenen zamlı miktarlardan etkilenmeyerek mevcut durumda bulunan zam oranlarından etkilenecekleri ifade edildi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ise dün yapılan açıklamalarda tartışma yaratan zam miktarının yakın zamanda Bakanlar Kurulu tarafından tekrar görüşülebileceği belirtilmişti. Görüşmeler sonrasında son kararın ne olacağı yakın zaman içerisinde açıklanacak.
arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol