kapat ikonu

Barış Pınarı Harekatı piyasaları nasıl etkiledi?

Suriye'nin kuzeyinde başlatılan Barış Pınarı Harekatı ve Trump'ın tehditleri sonrası piyasalarda son durum ne? Dolar, euro ve BIST 100 endeksi ne kadar oldu?

  • Piyasalar
  • 10 Ekim 2019 17:37
  • Son Güncelleme: 10 Ekim 2019 17:42

Dolar ve euro kaç TL oldu? 10 Ekim 2019 dolar kuru ne kadar oldu? Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki operasyonu ve ABD’nin yaptırım endişeleri ile günde başlayan BIST 100 endeksi, 98 bin civarında tutunuyor.

Dolar ve euro ne kadar oldu?

Fırat’ın doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatı sonrası dolar artan endişelerle temkinli görünümünü devam ettiriyor. Dolar kuru güne 5,8790 TL’ye kadar çıkarak başladı. Kur, 5,87’nin üzerinde seyrediyor. Euro ise 6,45 bandında yükselişini devam ettiriyor.

Borsa güne yükselişle başladı

Dünkü kayıpların ardından açılışta 309 puan ve yüzde 0,31 değer kazancıyla 99.957 seviyesinden güne başlayan BIST 100 endeksi, tekrar satış baskısı altında kaldı. 97.730 seviyelerine kadar düşen endeks, bu seviyeden tepki alımları ile karşılaştı.

Belirsizlik arttı

Analistler, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin Barış Pınarı Harekatı ile ilgili açıklamaları ve yürütülen diplomasinin döviz kurlarının yönü üzerinde etkili olduğunu belirterek, özellikle ABD Başkanı Donald Trump'ın iç siyasi endişeleri gözeterek yaptığı çelişkili açıklamaların belirsizliği artırdığını söyledi.

Ticaret gerilimi piyasaları nasıl etkiledi?

ABD ve Çinli yetkililer arasında bugün başlaması beklenen ticaret görüşmelerine ilişkin iyimser beklentilerin arttığını ifade eden analistler, bu durumun dolar kurunun diğer para birimleri karşısında gerilemesine sebep olabileceğine dikkati çekti.

Analistler, bugün yurt içinde haftalık para ve banka istatistikleri, yurt dışında ise İngiltere'de sanayi üretimi ve ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi verilerinin takip edileceğini belirterek, teknik açıdan dolar/TL'de 5,92 seviyesinin direnç olarak öne çıktığını kaydetti. Piyasalarda Barış Pınarı Harekatı etkisi! Dolar ve euro bugün ne kadar oldu?Piyasalarda Barış Pınarı Harekatı etkisi! Dolar ve euro bugün ne kadar oldu?

arrow up
LogoEkonomi haberlerimizden anında haberdar olmak ister misiniz?SonraAbone Ol